-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Tilbakekalling av Berlingo og Partner
14.000 norskregistrerte Citroën Berlingo og Peugeot Partner produsert mellom september 1999 og juni 2003, er under tilbakekalling - 7000 av hvert merke.
Årsaken er ønsket om en sikkerhetsforbedring i framfjærene, som skal utstyres med stålskåler på undersiden for å holde dem i posisjon dersom en fjær sprekker. Modifiseringen skjer hos merkeforhandlerne og uten omkostninger for kundene.
Nå er ikke dette fullt så dramatisk som det høres ut som. Fjærbrudd er ikke noe uvanlig fenomen på eldre biler, men på biler med McPherson-forstilling kan nedre del av fjæra gli ut og i verste fall punktere dekket dersom den ikke er sikret mot utglidning – som på disse modellene. Imidlertid er heller ikke dette så dramatisk som det høres ut som, for fjærbrudd skjer helst når hjulet har maksimalt styreutslag, gjerne ved lukeparkering - eller i hvert fall ved minimal hastighet dersom man da ikke kjører fullstendig idiot.
Peugeot Norge har fått innrapportert to slike punkteringer på Partner, mens Citroën Norge ikke kjenner til noen tilfeller på Berlingo. Begge forteller at tilbakekallingsaksjonene allerede er i gang og at det vil drøye noen måneder før så mange biler er gjennom oppgradering, men de sier også at det overhodet ikke er noen grunn til panikk.
For forbrukeren er det uansett trygt å vite at også billigmodeller tas på alvor hva gjelder tilbakekallingsaksjoner.