-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Sniktitt på ny Nissan
Vi dro til Paris på eksklusiv forhåndsvisning av Nissans fremtidsbil, Mixim. Du kan møte den på "bil07" i Lillestrøm.
Det er ungdommen Nissan henvender seg til med Mixim – de som tilbringer mye tid foran PCn og kommuniserer via nettet. I Mixim sitter du midt i bilen, foran kontrollpanelet, og har en passasjer på hver side.
Supermotor
To elektriske supermotorer henter energi fra kompakte litium-ion-batterier – den ene driver forhjulene og den andre de bak. Men tro ikke at dette er elbil slik du er vant til at den skal være.
Vi loves en potensiell toppfart på 180 km/t i den kompakte bilen med en akselavstand på 2,53 m og vitale mål på 3,7 x 1,8 x 1,4 meter (LxBxH).
En vekt på 950 kg gjør at du kan få potente ytelser uten så altfor mange kilowatt. Teknologien i drivlinjen skal være produksjonsklar i løpet av få år.
Diamanter
Bilen har kompakte og sportslige linjer. Diamantformede detaljer er fremtredende i eksteriør så vel som interiør.
Den preges av lekre linjer med en progressiv front og et tak som begynner å skrå nedover allerede fra A-stolpen.
Førersetet og det ene passasjersetet svinger ut når døren åpnes for å lette innstigningen. En spillinteressert fører kan nok lett la seg distrahere av LCD-skjermer i full bredde like under frontruta.
Fiksjon eller fremtid?
Selv om det påstås at bilen KAN realiseres, snakker vi nok fortsatt en relativt fjern fremtid. Batteriene, selv i neste generasjon som er 30 % mindre enn dagens, er fortsatt så store at de dekker omtrent hele bilens flate og har en vekt på minst 150 kg.
Men plattformen er studert i detalj for eventuell produksjon og dørkonstruksjonen påstås å ikke være stort dyrere enn på en firedørs sedan.
Mixim er en ren konseptbil, men at Nissan leker med en sportsbil et stykke under 350Z har vi fått flere signaler om, så bli ikke overrasket om noe med tilsvarende linjer blir realisert.