-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Hamanns hauk
Dersom en Mercedes SLS AMG Roadster ikke er ekstrem nok, så anbefaler vi en titt på Hamann Hawk. Her får du litt mer av alt.
Denne bilen er ifølge Hamann en fryd for både øyne og ører med lekre aerodynamiske detaljer, effektøkning, sportseksos med herlig snerr og et deluxe interiør.
Selv i standardutgaven har SLS en kraftpakke av dimensjoner - en 6,2-liters V8 med 571 hk, 650 Newtonmeter og et helt rått brøl som er nok til å få deg hekta.
Med litt justering av motorstyringen og et sportslig eksosanlegg i rustfritt stål henter Hamann ut hele 636 hk og et dreiemoment på 680 Nm.
Dermed kan du akselerere til 100 km/t i løpet av 3,6 sekunder (ned fra 3,8 i originalen) og oppnår en potensiell toppfart på 320 km/t (opp fra 317).
Hamann har utviklet en aerodynamisk pakke i vindtunnel, ikke bare for å løfte bilens utseende. Frontspoileren sørger for mindre løft i ekstreme hastigheter, mens større luftinntak gir ekstra pustehjelp og et mer dynamisk utseende.
Panseret som er støpt i karbonfiber har store ventiler som slipper ut den varme luften. Bilen har fått sideskjørt og skjermene er breddet ut med 60 mm på hver side foran og 70 mm bak.
En diffusor innebygget i bakfangeren leder luften under bilen for å øke marktrykket, samtidig som det gir plass til fire eksosrør, hvert med en diameter på 90 mm.
Hamann har skreddersydd 21-tommers spesialfelger til Hawk - foran sitter dekk i dimensjon 245/30 ZR21 mens de bak er 345/25 ZR21.
Et coilover kit gjør at du kan tilpasse fjærer og dempere til formålet, og du kan senke tyngdepunktet med inntil 30 mm.
Hamann har skreddersydd interiøret i Hawk, og konvertert det til den reneste VIP-salong. Her finner du eksklusive materialer som semsket skinn, den fineste hud samt karbonfiber og aluminium.
De fleste nøyer seg vel med den «vanlige» utgaven av Mercedes SLS AMG – den til kr 2.855.700, men det fins altså noe mer å strekke seg etter for ekstremistene.