-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Kraftig luksus-coupé
Brabus har preppet en bil de betegner som verdens raskeste og kraftigste luksus-coupé. De benyttet nylig bilutstillingen i Dubai til lanseringen.
Brabus 800 er basert på en 12-sylindret Mercedes CL 600. Slagvolumet er økt fra de opprinnelige 5,5 liter til 6,3 liter.
Ved å perfeksjonere en rekke detaljer i motor og drivlinje henter de ut en effekt på formidable 800 hester ved 5.500 omdreininger.
Som om ikke det er imponerende nok, kan de skryte av et dreimoment på 1.420 Newtonmeter ved så lave turtall som 2.100 o/min. For sikkerhets skyld har de ved hjelp av en elektronisk sperre begrenset momentet til 1.100 Nm.
Disse enorme kreftene sendes til bakhjulene gjennom en 5-trinns automatkasse som er forsterket for å tåle de enorme påkjenningene. Alle elektroniske hjelpemidler er selvsagt intakte, men disse kan deaktiveres ved et knappetrykk.
Den eksklusive coupéen akselererer fra stillestående til 100 km/t i løpet av 3,9 sekunder og videre til 200 km/t på 10,3 sekunder. Toppfarten er elektronisk begrenset, men ikke til de sedvanlige 250 km/t – nei, her flytter nåla seg helt opp til 350 før elektronikken slår inn.
Slike hastigheter krever selvsagt maksimal aerodynamikk, og derfor har Brabus benyttet vindtunnel for å perfeksjonere en rekke detaljer, spesielt i front og hekk.
Den avanserte frontspoileren kan monteres utenpå standardspoileren for å redusere løftet i høye hastigheter. I tillegg har Brabus plassert en diskré spoiler på koffertluka.
Hjulutrustningen består av spesielle 21-tommers spesialfelger med dekk i dimensjon 265/30 ZR21 foran og 295/25 ZR21 bak. Brabus har en senkemodul som minsker bakkeklaringen med 25 mm for å tilpasse bilen til den ekstremt lave dekkprofilen.
Bremsene er oppgradert for å stå i stil med ytelsene. Foran sitter 6-pots kalipere og skiver med diameter 405 mm mens bakhjulene bremses av 38 mm skiver med 4-pots calipere.
Interiøret er utsmykket i en blanding av hvitt skinn og sort Alcantara med innslag av karbonfiber i dekoren og aluminiumspedaler.
Brabus fant nok flere interessenter under bilutstillingen i Dubai.