-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Volkswagens nye font
Feil. Du leste galt. Det er Font det står. Ikke Front. Akkurat det Volkswagen trenger nå.
Det er nesten så man lurer på om det er dette de kranglet om, og som førte til at Ferdinand Piëch forsvant ut til høyre.
Volkswagen har nemlig fått ny font.
Den gamle er fra helt tilbake til 1997 – nå var det åpenbart på tide med en ny. Vi får også vite at den nye fonten er inspirert av «merkets distinkte bildesign» - det er fremdeles nesten slik at man kunne tro det var fronten det var snakk om.
Alle dere anorakkene der ute vet selvfølgelig at den gamle fonten, som ble kalt VW Utopia, dukket opp for første gang på «Das Auto» slagordet (som egentlig hadde vært Opels) i 1997, da hver eneste av VW-gruppens merker ble tildelt sin egen, distinkte, font i stedet for den overnasjonale VAG Rounded.
Den nye fonten beskrives da også som «mer kontemporær, mindre geometrisk og den har en sterkere dynamisk kontrast» enn den utgående. Som jeg egentlig likte ganske godt, en slags hjemmelaget versjon av den Bauhaus-inspirerte Futura.
Men de vet kanskje hva de gjør de som har skapt denne store, globale nyheten.
MetaDesign heter selskapet som har tegnet den nye skrifttypen – de har vært Gruppens corporate design-ansvarlige i 21 år nå og har gjort det meste, fra forhandlerarkitektur til den type Brand Communication Design som har vært på plass siden 2008.
Det var selvfølgelig også MetaDesign som redesignet Audis fire ringer til 100 års jubileet i 2009 og som skapte Audi Extended-fonten som finnes overalt i Audi-sammenheng.
Akkurat denne fonten er nå i bruk i mer enn 50 skrevne språk og har vist at det kan være nyttig også for VW å finne en skrift som kan presentere det samme, uniforme budskapet uansett hvor i verden det blir brukt.
Xavier Chardon, Volkswagens marketingsjef, sier at den nye fonten også skal brukes «på og i våre biler» så da kan vi kanskje forsiktig håpe på en kommende bildesign som kan bli inspirert av «merkets distinkte font-design» altså en design som er mer kontemporær, mindre geometrisk og har en sterkere dynamisk kontrast enn den utgående.
Audi nye designsjef har jo sagt åpent fra at de er inne i en slik prosess nå. Men med ny font 6 år etter Audis bør vi kanskje ikke vente oss noe alt for kjapt?