-
Salgssjef
Svalbard Auto AS:
-
Kunderådgiver logistikk
Svalbard Auto AS:
-
Mekaniker
Svalbard Auto AS:
-
Daglig leder
Mobile Asker AS
-
Operativ salgsansvarlig
Rental Group Mobility AS
-
Bilglassmontør Lørenskog og Ensjø
Cary Norway AS
-
Avdelingsleder Lørenskog
Cary Norway AS
-
Bilpleier- og Teknisk Klargjører
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Hønefoss AS
-
Marketing Communications Specialist
Mazda Motor Norge
-
Produktsjef
Rodin & Co AS
-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Oslo
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
HINDUSTAN
At India er en gammel britisk koloni vitner ikke minst landets bilpark om. Da tenker vi særlig på landets egen bilproduksjon, og ekstra-ekstra på bilene fra Hindustan Motors Limited. Hindustan er navnet på et stort, men ikke helt definert, område i India.
Langsom utvikling
Riktignok har Ambassador vært gjenstand for tidsmessige oppgraderinger. Motoren ble toppventilert i 1959, året da Hindustan endelig begynte å produsere samtlige deler selv – takket være BMC som overlot inderne alle pressene og øvrige fremstillingsverktøy til den originale series II fordi britene selv hadde gått over til neste generasjon Morris Oxford med Farina-karosseri. Hindustans flydivisjon utviklet i 1960 en egen økonomibil ved navn H.A.L. Pingle(!!), men den kom ikke i produksjon.
Hindustan Ambassador kunne fåes med en BMC dieselmotor fra 1978, og denne motortypen har blitt stadig viktigere for å opprettholde salget. Biler på eksport har imidlertid blitt utstyrt med lisensbygde Isuzu bensinmotorer. En større oppgradering av modellen fant sted i 1991.
I 1984 ble Hindustans modellutvalg øket med 100 prosent, fra en til to. Nykommeren het Hindustan Contessa, var basert på en 1972 Vauxhall Victor FE men med den samme 1,5 liters motoren som Ambassador hadde inntil 1994 da også Contessa kunne fåes med de tre forskjellige motorene.
Hvorvidt det skyldtes nostalgi eller eksentriske britiske kunder er uklart, i hvert fall begynte England å importere den alderdommelige Ambassador i 1994, utstyrt med katalysator og belter i baksetet! Så sent som i 1997 var Hindustans årsproduksjon av Ambassador 24.000 enheter, og året etter kunne man etter 44 års ventetid endelig få bilen i andre farger enn beige! 1998 ble også året da Hindustan begynte å formidle Mitsubishi Lancer for å kunne motstå den voksende konkurransen bedre. Neste trekk ble en Hyundai 1,8 Euro II-motor i Ambassador, og i fjor ble det snakk om indisk import (og produksjon?) av en modell fra malaysiske Proton.
Hindustans biler har i kraft av sin anakronisme garantert sin appell i enkelte vestlige øyne. Emblemet har langt mindre sjarm: Bokstavene H og M (for Hindustan Motors) i en firkant.