-
Fagtekniker
Møller Bil Hvam
-
Mekaniker
Møller Bil Hvam
-
Bruktbilselger
Møller Bil AS
-
Servicetekniker med salgsteft
Flex1one AS
-
Driftsansvarlig
Atracco Agder
-
Selger
Renault Trucks
-
Bilkontrollør
NAF Senter Sandvika
-
Direktør
Bilimportørenes Landsforening
-
Biltester
NAF Senter Mosjøen
-
Bilkontrollør
NAF Senter Levanger
-
Dekkmontør/Hjulutruster
DekkCenteret Oslo AS
-
Delemedarbeider
Nellemann Machinery AS
-
Servicemarkedssjef
Nellemann Machinery AS
-
Tekniker Bentley
XPND Automotive AS
-
Bilselger
Berg Auto AS
-
Bilmekaniker
Motorpool Handel AS
-
Servicetekniker
Preqas AS
Petter Solbergs bil til salgs
Det er kanskje naturlig at en god bruktbil blir mer verdt dersom en kjendis har sittet i den. Nå er 2003-Subaru Imprezaen til Petter Solberg til salgs.
Jeg er alltid skeptisk til påstander om at racerbiler har vært den faste bilen til en eller annen berømt fører. Racing-teamene har ofte hatt en tendens til å stokke om på biler, men de siste årene, så lenge Pete Raceley har eid den, har S40 WRT vært omtalt som ex-Petter Solberg.
Nå står den hos Max Girardo – en mann som selger eksklusive biler – og er til salgs. Men det morsomme er at ikke et eneste sted i salgsteksten hans står det at denne bilen ble rattet av Petter Solberg på vei til VM-tittelen i 2003.
Derimot står det at slik den selges nå er den uniformert slik som Petters bil var under Monte Carlo Rallyet det året – der de brøyt etter å ha truffet en guard rail.
Men i tillegg til at vi får gå ut fra at her har Solberg sittet, er dette en bil med imponerende historie. Alt er med – fra de første Prodrive-notatene om første testen den 14. januar 2003 i svakt regn og med 9 grader i luften, til Prodrive fikk den tilbake etter sesongen og solgte den til private.
Etter det har den levd i England og Barbados og andre steder i Europa før Autosportif tok seg av girkassen i 2016 (på Facebooksiden deres er det et bilde av 10 av Subarus gamle WRC-biler samlet hos Prodrive i sommer til et mimre-møte), og i fjor tok BGMSport seg av bilen – fra bunnen av.
Der jobber mange som tidligere var hos Prodrive, og dette verkstedet tar seg av de gamle Colin McRae-bilene – blant annet hans VM Impreza, L555 BAT. Og ta en titt på hjemmesiden deres og se den lange listen spennende Subaruer som de har tatt seg av.
Selvfølgelig oppgir ikke Girardo noen pris på denne bilen. Dette er et typisk POA-produkt – «prisantydning på anmodning».
Sikkert ikke billig.