-
Opplysningsrådet for veitrafikken AS:
Salgskonsulent
-
Tromsø Billakkering AS:
Bilskadereparatør
-
Bilplaneten AS:
Mekaniker / Teknisk leder
-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Kjetil Engan beste norske i Monaco
De eldste norske bilene med de minste motorene gjør det foreløpig best i Rally Monte Carlo Historique. Best etter halvkjørt løp er Kjetil Engan og Bjørn Lie i en gammel Ford Cortina.
Kjetil Engan med Bjørn Lie (bildet) som annenfører er beste norske ekvipasje når fem etapper av Rally Monte Carlo Historique er kjørt. De ligger som nummer 16 i sin velbrukte Ford Cortina GT.
De lå også an til å bli beste norske i fjorårets rally, men etter å ha krasjet i en jordvoll på nest siste etappe fikk de ødelagt et styrestag og måtte bryte.
To plasser bak Engan / Lie følger Torgjer Kleppe med Henning Jørstad som annenfører. De kjører en Renault 8 Gordini. Begge de to norske parene kjører i klassen for de eldste bilene og viser at det er fullt ut mulig å kjøre gammelbilrally også med vanlige små eldre biler.
Det norske damelaget med mor og datter Torhild og Tine Hallre i en Volkswagen 1303S fra 1973 ligger på en foreløpig 123. plass og et godt stykke bak de beste kvinnelagene.
Far og sønn Tom og Thomas Berve i en Ford Escort Mexico har vært nødt til å bryte løpet etter en avkjøring. Brutt har også det norske teamet med Geir Pauli / Roy Jovodden i en Ford Cortina fra 1967.
Det er dansken Toni Hansen som leder løpet i en Audi 80 GLE. Han er en av veteranene i dette gammelbilløpet. Nærmest ham følger Sebastien Loebs mangeårige kartleser, Daniel Elena i en Gof GTI.
Fortsatt gjenstår ni tøffe prøver i Rally Monte Carlo Historique som avsluttes i fjellene nord for Monaco natt til onsdag.