-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Mikkelsen er sulten på seier
Andreas Mikkelsen er sulten på suksess og er skikkelig på offensiven før helgens VM-runde i Wales. – Dette er et løp jeg kjenner og liker godt. Jeg har skikkelig tro på at vi skal gjøre det bra, sier han.
Årets sesong har vært preget av mye uforskyldt motgang. Men 29-åringen er på ingen måte motløs, og sammen med kartleser Anders Jæger er han sterk i troen på at Wales Rally GB vil bli en opptur.
– Wales var det andre løpet vi kjørte med Hyundai i fjor, så dette blir det første løpet i år hvor jeg kommer med erfaring med bilen. Det ser jeg på som en fordel. Vi kjørte veldig bra i Wales i fjor. Fra en dårlig startposisjon fightet vi om pallen. Det var veldig tett. Vi tapte en del første dag, men kjørte oss opp og nærmet oss teten på de to siste dagene.
– Det er et løp jeg liker godt. Vi har med oss en god prestasjon fra Tyrkia. Vi er ekstremt sultne på å levere gode resultater i Wales, og har virkelig troen på at vi skal klare det, sier han.
For Andreas er det alltid spesielt å komme tilbake til Wales. Det var her han debuterte i VM-sammenheng tilbake i 2006, og han har mange gode minner fra løpet.
– Jeg gleder meg! Målet er å kjempe om en plass på pallen, og aller helst seier. Det hadde vært gøy å blande seg inn med de tre som slåss om mesterskapet, sier han offensivt.
Wales byr ofte på utfordrende forhold som regn, tåke og det reneste gjørmebadet. Løpet kan by på konstant skiftende underlag, med vanskelig feste. I år går løpet litt tidligere enn det pleier, og det skal bli interessant å se hva det får å si med tanke på værforholdene.
– Da vi testet var det veldig fint vær, og det blir spennende å se om det holder seg sånn til løpet. Men mest sannsynlig blir det ett gjørmebad uten like, som det pleier. Jeg er uansett veldig fornøyd med testen, bilen føles kjempebra. Alt ligger egentlig til rette for at vi skal være med å kjempe helt i toppen, forteller han.
Han deltar i det tradisjonsrike løpet for niende gang, og har en tredjeplass fra 2015 som sitt beste resultat. Dette har han imidlertid tenkt til å gjøre noe med i år.
Som tidligere år, så må de norske guttene stålsette seg for lange dager. Spesielt lørdagen blir lang. Da møter teamene på service klokken 05.30. Det er ingen service midt på dagen, og kveldsservicen er klokken 19.30.
For øvrig består dagen av 150 kilometer med fartsetapper, og 450 kilometer med transport.
Andre norske deltagere i Wales Rally GB er Citroën-fører Mads Østberg, Ole Christian Veiby som debuterer for Citroën i WRC2-klassen samt Steve Røkland som kjører det britiske rallymesterskapet i en forhjulsdrevet Peugeot 208 R2.
Første etappe kjører torsdag kveld mens alvoret starter med hele åtte etapper fredag.