-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Positiv avslutning på skuffende løp
Rally Portugal ble aldri som Andreas Mikkelsen hadde håpet, men nordmannen gleder seg over at hans gode venn og teamkamerat Thierry Neuville vant løpet og overtok ledelsen i VM.
Sammen med kartleser Anders Jæger var Andreas Mikkelsen optimistisk foran Rally Portugal. Og 28-åringen viste allerede fra start at han mente alvor når han hadde ambisjoner om å kjempe i toppen.
Dessverre fikk han problemer med servostyringen, og måtte bryte fredag. Dermed handlet alt om å sikre flest mulig poeng for Hyundai Motorsport, og forsøke å hente hjem poeng på Power Stage.
Andreas gjennomførte en meget sterk sisteetappe, og var raskest av de som hadde kjørt i mål. Men på grunn av sin tidlige startposisjon, visste han at det ville bli vanskelig å holde unna for de som startet etter han.
Forholdene ble bedre og bedre for hver bil, og til slutt ble han nummer seks på den siste etappen – og var dermed ikke blant de fem som fikk bonuspoeng i VM. Kun to tideler skilte han fra femteplass på den siste etappen.
– Det ble ikke den helgen vi håpet på. Selv om jeg hadde håpet på poeng på Power Stage, visste vi at det ville bli tøft med tanke på vår tidlige startposisjon. Vi prøvde det vi kunne, men lyktes dessverre ikke, sier Andreas.
– Likevel ble det en fin avslutning på løpet, og jeg vil rette en stor takk til teamet som gjort noen forandringer med bilen så den passer min kjørestil mye bedre nå. Jeg er i stand til å pushe skikkelig og levere gode etapper, og derfor er jeg optimistisk og ser virkelig frem til Rally Sardinia.
Andreas gledet seg stort over at teamkamerat i Hyundai, Thierry Neuville, vant årets sjette VM-runde. Andreas’ gode venn overtok dermed også ledelsen i VM-sammendraget – og har nå et forsprang på 19 poeng på Sebastien Ogier.
– Jeg er veldig glad på Thierrys vegne, og hele teamet fortjener dette, sier Andreas, som selv var med på å sikre Hyundai seks poeng i fabrikk-mesterskapet. Hyundai leder mesterskapet, 13 poeng foran M-Sport Ford.
Briten Elfyn Evans sikret seg andreplassen i løpet, 40 sekunder bak Neuville, mens finnen Teemu Sunninen ble løpets store overraskelse da han sikret seg sin første pallplass i WRC – 47,3 sekunder bak vinneren.
Mads Østberg tok sjetteplassen i sin Citroën mens Pontus Tidemand tok en overlegen seier for Skoda i WRC2-klassen.