-
Motor Forum Ålesund:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Asker og Bærum:
Bruktbilselger
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Buicks nye Velite
Dersom du synes Velite høres ut som en sykdom tar du feil. Det er, av en eller annen grunn, den nye navnet Buick velger på sin kommende åpne modell. Bilen skal debutere på New York utstillingen om et par dager.
I 2001 så vi et av resultatene fra denne aktiviteten. Konseptbilen Bengal fra Detroit i 2001 var en ganske nydelig cabriolet, men ganske upraktisk også. Ren to-seter for eksempel. Bengal ble kuttet fordi den ville bli for dyr i produksjonen.
Men Velite, som alle mener skal i produksjon, har et helt annet kost-bilde. Bilen i som vil stå på NY-utstillingen er bygget på samme plattform som Insignia ble bygget på, og det kan blant annet bety at produksjonen er klar om meget kort tid. Buick trenger helt opplagt en slik modell. I 2003 sank Buick-salget med ytterligere 22 prosent og så langt i år ligger det 17 prosent under.
Når (hvis) Velite kommer blir det den første Cabrio-Buicken siden Reatta debuterte som fullblods Cabriolet i 1990. Og før det hadde vi Riviera fra 1985. Men det er vel ingen av journalistene som kommer til New York som ville sagt nei takk til den mest populære bløt-toppen av dem alle: en 1953 Skylark (bildet). Alle Buick-cabrioleters mor!