-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Fiesta for Fiesta
Førti år etter at den første Fiesta rullet av samlebåndet, inviterte Ford UK til fest.
Fiesta var første bil ut på Fords splitter nye fabrikk i Valencia da den ble satt på samlebåndet i 1976. I dag er dette Fords hjørnestens-fabrikk i Europa med årsproduksjon på 400.000 fordelt på seks forskjellige modeller.
I de førti årene som er gått siden den gang har det europeiske Fiesta-salget nesten nådd 18 millioner fordelt på syv generasjoner. Og snart kommer den åttende.
Fiesta er populær over hele Europa, og ikke minst i Storbritannia. Så populær at den i 2014 passerte Escort som UKs mest solgte bil gjennom tidene med over 4,3 millioner eksemplarer.
Og det er ingen tegn til stagnasjon – Fiesta har toppet den britiske registreringsstatistikken hver måned de siste syv årene.
Sett denne? Fiesta med hele 200 hester.
Kortesje
En slik suksess må selvsagt feires med en skikkelig «fiesta», og til å delta i 40-årsmarkeringen inviterte Ford 40 Fiesta-eiere med modeller spredd over de fire desenniene til å kjøre kortesje fra Ford-fabrikken i Dagenham til Brighton Race Course og den årlige Ford Summer Festival.
Selve kortesjen var åpen for alle Ford-eiere, og rundt 200 biler deltok. Som du ser av bildene var et rikholdig utvalg Fiesta-modeller representert.
Vil du vite mer om Fiesta og hvilken posisjon den har i Norge, kan du glede deg til Bladet Bil nummer 10-2016 som er i salg fra siste uke i august. Der er Fiesta tema i vår Youngtimer-serie.