-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, BMW Hønefoss
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
Møller Bil Hvam:
Servicemarkedssjef
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Ford får Norge på kartet
Ikke før har bølgene etter Munch-tyveriet lagt seg så er Norge på forsiden av verdenspressen igjen. Denne gangen takket være Greenpeace som dekorerte fasaden på Volvo/Fords hovedkvarter utenfor Oslo.
Til AP forteller Ford at planen opprinnelig bare var å kjøre bilene tre år i California, at det hele var et kortvarig eksperiment, med bakgrunn i tillatelse til å bruke bilene der i tre år. Man glemmer kanskje å legge til at fest-talene da Ford overtok Th!nk antydet litt mer enn akkurat det.
Avisene har fått samferdselsminister Torild Skogsholm til å si at hun ikke forstår Fords beslutning og Hans Kvistle i El-Bil Norge forteller at de sendte Ford et bud på en million dollars, som det ikke ser ut til at Ford har åpnet en gang. De har i hvert fall ikke sendt noe svar i følge Kvistle.
I følge Ford vil det bli alt for dyrt å sende bilene tilbake til Norge, bygge dem om slik at de møter norske krav, og oppdatere dem. Hvilket igjen kan tyde på at Ford ikke har sett på El-Bil Norges bud.
Såvidt vi husker har Ford tidligere brukt produktansvarsloven som argument for å skrote bilene, men det er jo et paradoks at disse Th!nk-bilene, som egentlig er bygget for å vare evig (slik el-bilene fra forrige århundreskifte gjør) skal dø allerede etter tre år.
Etter Munch og Th!nk: er det for mye å håpe på at det kan komme noe Norge-positivt i verdenspressen?