-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Ny uke: Ny kinesisk el-bil
Av en eller annen grunn er vi svake for kinesiske el-bil start-ups. Man vet jo aldri – i et land hvor det kommer 20.000 nye elektriske busser hver måned, kan det jo være at ett av disse nye bilmerkene også overlever.
I hvert fall er det nye merket med det underlige navnet Human Horizons litt spennende. Om ikke annet, så for deres ideer.
Det er først og fremst den minste av de to versjonene som gjør at vi setter oss rett i stolen. Når målet er å være så liten som praktisk mulig, snakker vi samme språk.
Concept A heter den, der A står for både Agility og Aktiv.
Her har vi en ekstremt speisa versjon av Renaul Twizy. Nesten uten overheng og den ser ut som den er så smal at det bare er plass til en – eller maks 1+1.
En enorm panoramarute ligger langt der foran, men det ser nesten ut som den mangler utsikt til sidene. Jeg regner med at det er et svar på det et eller annet sted.
Måten de har behandlet bakhjulene på er også ganske spennende – dekslet over hjulene glir over i det transparente for å la de turbinaktige hjulene komme til sin rett.
Men hvordan dørene åpnes, eller innsiden er lagt ut, aner jeg ikke. Designsjefen, Riaz Sherazee, eks-Ford, har ikke gitt oss mange detaljer på den minste.
Men han er litt mer generøs når det gjelder den større. Hypervelocity heter den. En 2+1 layout som kan kjøres fra hvilken som helst av de tre setene.
Her er det masse underlig aero som gjør at jeg lurer på om Hypervelocity refererer til «velocity» eller noe med «city» (som jeg egentlig håper).
Vi har i hvert fall en luftstrøm som følger en katamaran-aktig struktur som slipper inn luft bak forhjulene, fører den under de dramatiske dørene og slipper den ut under et ganske omfattende lysbro-arrangement bak bakhjulene.
Det sies ikke noe om det elektromekaniske her, men hele designen typer på en skikkelig EV-filosofi der alt er flatt og nede i gulvet, hvor alt er by-wire og hvor det ikke stilles noen krav til at produktet skal late som om det er en vanlig bil.
Ved presentasjon kunne produsenten vise at de hadde noe som virkelig beveget seg.
De presenterte noe de kalte RE05 prototype – en slags avansert Ariel Atom, med en nav-motor i hvert av de fire hjulene. Men bortsett fra det aner vi ikke mer enn deg om hverken tekniske data eller kommersielle planer.