-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
DNB Finans AS:
Key Account Manager – Nordland, Troms og Finnmark
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Folkebil for USA
Ikke før hadde vi nevnt at VW designer en egen USA-bil, så sender fabrikken oss den første offisielle skissen.
Volkswagen bygger en ny fabrikk i fagforeningsfattige Tennessee, nærmere bestemt i Chattanooga. Om halvannet år skal de første nye bilene trille av båndet der, og det blir Folkevogner som først og fremst er beregnet på amerikanerne.
1 milliard dollar investerer tyskerne i dette nye anlegget, og bilen som skal komme derfra blir nok en typisk amerikansk mellomklasse-limo.
På tegningen ser det ut som en mellomting mellom Passat og Phaeton, og det er vel sannsynlig at konstruktøren har lagt modellen i segmentet litt under Passat – ellers hadde det nesten ikke vært vits i med en ny modell.
LES OGSÅ: VW - Verre enn ventet
Bilen er faktisk så ny at den ennå ikke har fått noe navn. Den omtales bare som NMS, New Midsize Sedan.
Kapasiteten skal bli på 150.000 slike biler per år (som er litt under kapasiteten til både BMWs og Mercedes’ amerikanske fabrikker) og VW regner med en dieselandel på 30 prosent – høyt til USA å være.
Prisen vil nok ligge et sted midt mellom Passat og Jetta – begge disse modellene ser for øvrig ut til fortsatt å bli solgt i USA.