-
Mekaniker
Motor Forum AS Romerike
-
Avdelingsleder/Teknisk leder
Last og Tank AS
-
Selger
NDS-Group AS
-
Account Manager
Arval AS
-
Daglig leder
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Økonomi- og administrasjonsansvarlig
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Kundeansvarlig/Key Account Manager
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Bilskadereparatør
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Senterleder
NAF senter Stavanger
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
Porsche spisser de minste
Få er så flinke som Porsche til å presse ut alle dråper av sitronen. Nå kommer Boxster og Cayman i GTS-utgaver.
De midtmotoriserte modellene leveres i utgangspunktet med og uten S i betegnelsen. Det innebærer 265 hk for Boxster og 315 for Boxster S, og 275 / 325 for tilsvarende Cayman-modeller.
I Norge får man i tillegg kjøpt nedtunede utgaver med 211 hk for de som er opptatt av å spare avgiftskroner.
Litt mer
GTS-versjonene tar utgangspunkt i 3,4-liters boxermotoren fra S-utgavene, og sper på med ytterligere 15 hestekrefter til 330 hk i Boxster GTS og 340 hk i Cayman GTS. I tillegg er maks dreiemoment økt med 10 Newtonmeter til henholdsvis 370 og 380 Nm.
Sport Chrono-pakken er standard i disse modellene, så i kombinasjon med PDK dobbel clutch girkasse og Sport Plus-knappen gjør Boxster GTS 0-100 km/t på 4,7 sekunder, mens Cayman GTS et enda en tidel raskere. Toppfart med manuell girkasse er henholdsvis 281 og 285 km/t.
Modellene innfrir utslippskravene i Euro 6 og skal klare seg med et snittforbruk på 0,82 liter på mila med PDK girkasse, 0,9 med manuell kasse.
Fleksibelt
Takket være kombinasjonen av PASM (aktivt chassis) og Sport Chrono som standardutstyr kan sjåføren velge mellom maks sportslighet på den ene siden, og maks langtur-komfort på den andre, kun ved å trykke på en knapp.
20-tommers felger med dekk i dimensjon 235/35 foran og 265/35 bak sørger for optimalt veigrep for begge modeller. Sportsseter og skinninteriør er standard, med innslag av Alcantara.
Stolte tradisjoner
Porsches GTS-betegnelse har sin opprinnelse fra 904 Carrera GTS – en racerbil fra 1963 som også var godkjent for bruk på vei. På 80- og 90-tallet kultiverte 924 og 928 GTS begrepet videre. Bokstavene står for Gran Turismo Sport.
Så var betegnelsen borte noen år, før den i 2007 igjen dukket opp på Cayenne GTS. I dag er det implementert på 911-serien og på Panamera, men det er første gang de tre bokstavene klistres på de midtmotoriserte modellene.
Nøyer du deg med mindre effekt, er dette alternativene:
Boxster 211 hk manuell | kr 682.000 |
Boxster 211 hk PDK | kr 688.000 |
Cayman 211 hk manuell | kr 701.000 |
Cayman 211 hk PDK | kr 707.000 |
Boxster GTS (manuell) | kr 1.056.000 |
Boxster GTS (PDK) | kr 1.046.000 |
Cayman GTS (manuell) | kr 1.102.000 |
Cayman GTS (PDK) | kr 1.092.000 |