-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

På øverste hylle
Den ultimate ferietrioen fra Brabus
Brabus er mest kjent for sine spesialversjoner basert på Mercedes. Men de har mer enn biler å by på.
Brabus 800 4x42 er deres spesialutgave basert på Mercedes-AMG 63. Denne trimmede versjonen av AMGs V8-motor leverer hele 800 hestekrefter (585 i standardutgaven) mens maks dreiemoment heves fra 900 til 1000 newtonmeter.
Den gjør 0-100 km/t på 4,6 sekunder, men på grunn av det høye tyngdepunktet og 22-tommers terrengdekk er toppfarten elektronisk begrenset til 210 km/t.
Du får bilen lakkert og utstyrt helt etter dine egne ønsker, men for å gi en indikasjon om prisnivå nevner vi at Brabus tilbyr en Superblack i begrenset opplag med eksportpris på 672.955,40 euro eksklusiv avgifter.
Men du ønsker deg kanskje mer enn bare en Geländewagen? Hva med å kjøpe eksklusiv båt og klokke i samme slengen?
Da kan du gå for deres eksklusive trio som starter med Brabus 800 4x4 i andre potens Stealth Green og krysse av videre for en Brabus 900 Stealth Green Signature Edition – en 38 fots sportsbåt lakkert i tilsvarende lakkfarge som bilen.
Som navnet indikerer, har båten hele 900 hester fra to Brabus-trimmede motorer. Båten er utviklet av Brabus Marine i samarbeid med den finske båtprodusenten Axopar og de oppgir en toppfart på 60 knop (ca. 111 km/t).
Og når du har sagt A og B, sier du vel også C og tar med det eksklusive Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition dykkeruret?
I så fall bør du være i stand til å bla opp 1,4 millioner euro … pluss toll og avgifter.