-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bilia Jensen & Scheele:
Servicemarkedssjef, Jensen & Scheele
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Nytt håp fra Buick
Det er lenge siden Buick kom med en ny modell med V8-motor under panseret. I Chicago skjedde det, Lucerne het den og den kommer i butikkene til sommeren.
Kall gjerne den nye Buicken merkets flaggskip. GM har lenge forsøkt å presentere Buick som luksus du har råd til. Færre og færre virker det som, har råd til det, eller vil ha slik luksus. Nå er det bare så vidt årsvolumet er over 300.000 enheter, og det ramlet med 8 prosent i fjor.
Selvfølgelig er det ingen som sier det, men en rekke mennesker tror at Lucerne (Kan noen tenke seg en mer spennende by? Kan noen tenke seg et mer spennende navn for en bil?) og LaCrosse som ble introdusert i fjor, vil bestemme om Buick også skal bli en ny Oldsmobile. Ikke noe mer enn en gravstein.
V6 eller V8
Spesifikasjonene til Lucerne er kompetente. Standard er V6 motor på 195 hester, men et meget attraktivt tilbud er 32-ventilers V-åtteren,
Men vi snakker fremdeles forhjulsdrift, at Buick snart skal få en stor modell med bakhjulsdrift (i følge GMs USA-sjef Gary Cowger på Chicago-pressekonferansen) er en mager trøst for alle Buick tradisjonalistene.
Inne i bilen skal de ha det bra. Varme- og ventilerte seter, Harman Kardon ni høyttalers 245 Watt system, fjernkontroll av starteren og det glupe HotShot-systemet fra Microheat som kjapt varmer spylervæsken og som skaffer deg en frontrute klarere enn du ante var mulig.