-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Oppgradert Toyota bZ4X
Skal lade raskere i norsk klima
Toyota oppgraderer elbilen bZ4X. Det skal gjøre den bedre egnet for norske vinterforhold.
– bZ4X har vært en stor suksess for Toyota i Norge og ble den fjerde mest solgte personbilen i 2023. Vi har allerede gjort endringer på bilen i løpet av året, og basert på tilbakemeldinger fra markedet kan vi nå presentere ytterligere forbedringer som implementeres i nye biler. Nordmenn kan glede seg spesielt over at over at bilen får raskere hurtiglading i kalde temperaturer, sier Piotr Pawlak, adm. direktør i Toyota Norge.
For å redusere tiden til hurtiglading i kalde temperaturer har Toyota gjort tekniske endringer på batterivarmesystemet. I den oppgraderte bZ4X er det installert en ny varmeveksler og en ny justeringsventil for varmekretsen. Den nye teknologien gir økt temperatur til batteriet under lading og dermed blir hurtigladingen mer effektiv.
Toyota forventer at disse endringene vil redusere tiden til hurtiglading fra 10 til 80 prosent vesentlig ved lave temperaturer.
Økt komfort og sikkerhet
Toyota har også installert ny strålevarme som kommer fører og forsetepassasjer til gode. På bZ4X med Executive utstyrsgrad er strålevarmen montert under rattstammen og instrumentpanelet, og den varmer raskt opp nedre del av bena.
Denne utstysgraden vil også få en ny digital nøkkelfunksjon som er kompatibel med både Apple og Android-systemer, og gir mulighet til å åpne og starte bilen ved hjelp av smartfon. Nøkkelen kan deles med inntil fem personer samtidig, noe som gjør det enklere å gi tilgang til familiemedlemmer, kolleger, eller personell som skal utføre vedlikehold på bilen.
Sikkerhetssystemene oppgraderes med en ny funksjon for å unngå påkjørsler bakfra, for eksempel ved stopp på motorveier. Systemet er standard fra Active Tech utstyrsgrader og oppover. Funksjonen benytter blindsonemonitor og radar for å oppdage en eventuell risiko for kollisjon med biler som nærmer seg bakfra, og vil automatisk aktivere varsellys bakover for å varsle føreren i den andre bilen.
Den oppdaterte Toyota bZ4X kan bestilles i Norge fra 9. januar 2024.
Til tross for økning i utstyr og funksjonalitet holdes prisen uendret bortsett fra avgiftsøkning på cirka 700 kroner.
