-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Picasso Medium
Da Citroën lanserte sin C4 Picasso, lovte de at den gamle Picasso - basert på Xsara – skulle fortsette. Nå tetter de gapet mellom de to med enda en modell.
Ny kunstner
Det er en 5-seters C4 Picasso som nå lanseres. Og selv om den er 12 cm kortere enn utgaven med 7 seter, er den likevel 20 cm lenger enn en Xsara Picasso – originalen med kunstnernavnet.
Med C8 på toppen har dermed Citroën hele fire forskjellige MPVer med følgende lengdemål:
- 4,27 m - Xsara Picasso
- 4,47 m - C4 Picasso 5seter
- 4,59 m - C4 Picasso 7seter
- 4,72 m - C8
Ved å montere fem seter i stedet for syv, får man et av klassens største bagasjerom. 500 liter under sidevinduene med baksete intakt og hele 1734 liter (VDA) når de tre separate stolene i andre seterad legges flatt med et enkelt håndgrep.
Komforten i passasjeravdelingen er også forbedret. Og visiospace med panorama frontrute sørger for gedigen oversikt og en svært lys kabin.
Klar i mars
Fra lanseringen i mars tilbys modellen med fire alternative motorer – bensinvarianter på 1,8 liter / 127 hk og 2,0 / 143 hk. Førstnevnte leveres i kombinasjon med 5-trinns manuell gearkasse mens 2-literen har 6-trinns elektronisk styrt (EM6) eller 4-trinns automatisk gearkasse.
Som alternativ tilbys HDI-motorer på 110 eller 138 hk. Førstnevnte med 5-trinns manuell kasse og sistnevnte med enten elektronisk styrt manuell (EM6) eller automatisk gearkasse.
Foreløpig er ikke prisene fastlagt, men innen lanseringen i mars loves mer informasjon.