-
BilXtra Skøyen as avd Drammen:
Faglært Bilmekaniker
-
Billakkspesialisten AS:
Salgsrepresentant / Tekniker
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Remarketing & Fleet
-
Hyundai Motor Norway:
Fleet Manager
-
Møller Bil AS:
Forhandlerutvikler
-
Berg Auto AS:
PKK-kontrollør i Bærum
-
Birger N. Haug:
Servicemarkedsdirektør
-
Motor Forum AS, Asker & Bærum:
Daglig leder
-
Møller Bil Bruktbilsenter Bergen:
Salgssjef bruktbil
-
Subaru Norge AS:
Teknisk leder - Subaru Norge AS
-
Norwegian Mobility Group AS:
Markedsansvarlig
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger
-
Mazda Motor Norge:
Servicemarkedsspesialist
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Takserer
-
Møller Bil Haugesund:
PKK-kontrollør
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør og billakkerer
-
Møller Bil Skadesenter Bergen:
Bilskadereparatør, bilmekaniker, billakkerer
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Norwegian Mobility Group AS:
Produktsjef
-
Toyota Haugesund AS:
Verkstedsleder
-
Birger N. Haug Oslo:
Nybilselger
-
Toyota Bilia AS:
Salgssjef
-
Continental Dekk Norge AS:
Key Account Manager
-
Mitt dekkhotell Røa AS:
Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Innlandet AS, Lillehammer:
Bilmekaniker
-
Bolest AS:
Servicetekniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer
-
Automateriell AS:
Servicetekniker i Oslo - Oslo Nord og Østfold
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Daglig leder
-
RSA BIL Oslo:
Selger nybil BYD
-
Birger N. Haug AS:
Teamleder mekanisk verksted
-
Gundersen Bilservice A/S:
Biloppretter/ Billakkerer
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef - Ryen
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger - Fornebu
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger - Ryen
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Porsche Center Gardermoen:
Servicerådgiver
-
Mekonomen Company Bilverksted AS:
Avdelingsleder
-
INTAKT Bilskade:
Billakkerer
-
INTAKT Bilskade:
Bilskadereparatør
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker/Tekniker
-
Bertel O. Steen Telemark:
Plassjef
-
Birger N. Haug AS:
Nybilselger - Asker og Bærum
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
-
Bilforlaget AS:
Journalister/Reporter
Ny Cayman fra Porsche
Nye Cayman er lettere, lavere, lenger, raskere og kraftigere – det er lov å glede seg.
Har du lest om våre møter med den nye generasjonen Boxster, vet du at det har vært store mengder entusiasme. Skal vi dømme ut fra bildene av bilen Porsche viser i Los Angles, følger de en resept som neppe kan bli feil.
LES: Vårt førsteinntrykk av Boxster
Selvsagt har Porsche gjort mer enn å sette tak på Boxster, selv om mye av teknikken under skallet selvsagt er den samme.
Om den forrige generasjonen Cayman har blitt undervurdert, er det neppe noen som helst grunn til å gjøre den tabben igjen.
Skarpere
Sammenlignet med dagens generasjon Cayman er forskjellene store.
2013-modellen er lenger, lavere, og lettere. Litt mer krefter enn i Boxster signaliserer at Porsche ønsker at Cayman skal være en litt mer hardcore kjøremaskin.
Cayman ser skarpere og tøffere ut med store luftinntak bak de lange dørene. Den økte akselavstanden har gjort godt for taklinjen som materialiserer en profil som knytter den tett opp mot 911.
Innvendig har Porsche ført videre designlinjen som ble tydeliggjort gjennom Panamera og videreført i 911 og Boxster.
275 eller 325 hester
I god tradisjon bringer Porsche både en Cayman og en Cayman S inn på arenaen samtidig.
Begge kommer med sekstrinns manuell, eller Porsches syvtrinns PDK-kasse.
Standardversjonen er utstyrt med den 2,7-liters flate sekseren med 275 hestekrefter. Legger du på noen kroner ekstra for Sport Chrono-pakken, gjør den unna 0-100 på 5,4 sekunder og topper på drøyt 260 kilometer i timen.
For deg som ønsker litt ekstra, er det S som gjelder. Da har sylindervolumet økt til 3,4 liter, og effekten til 325 hestekrefter, 10 ekstra sammenlignet med den takløse parallellen.
Med Sport Chrono og PDK har du da flyttet 0-100 ned til fine 4,7 sekunder og topphastigheten opp over 280 kilometer i timen.
Porsche sluntrer heller ikke unna med arbeidet for å senke utslippene. 180 gram CO2 per kilometer for 2,7-litern, mens de ekstra 50 hestene i S-versjonen bare legger 8 gram til på toppen.
Spesialversjon til Norge
I likhet med Boxster har Porsche vært så vennlige at de også har tryllet frem en nedtunet variant med 211 hester. Det gir en pen avgiftsreduksjon som gjør startprisen 90.000 lavere enn på 275-hesteren.
Vår erfaring med 211-hesteren i Boxster tilsier at den gir god valuta for pengene, særlig i et land som Norge der fartsgrensene, og ikke minst håndhevelsen, er strenge.
Ifølge salgs- og markedssjef Christian Stenbo hos den norske importøren, Autozentrum Sport, blir prisene med 2013-avgifter slik.
Det betyr at prisforskjellen mellom 211-hestersutgaven av Boxster og Cayman blir 25.000 kroner.
BilNorge.no planlegger en første prøvetur med Cayman tidlig i februar, mens de første bilene kommer til Norge i månedsskiftet februar/mars.