-
AutoriaGruppen:
Salgssjef bruktbil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Ny fransk-japansk union
Mitsubishi har hatt stor suksess med sin nye ASX. Nå ønsker PSA å ta del i festen.
Hittil i år er det kun Golf som overgår Mitsubishi ASX på registreringsstatistikken fra Opplysningsrådet for Veitrafikken. Også i andre markeder selger den kompakte SUV crossoveren meget bra.
Siden 2008 har franske PSA samarbeidet med tett med Mitsubishi på produktsiden. Den japanske Outlander markedsføres i Europa som Peugeot 4007 og Citroën C-Crosser, selv om uttelling i Norge er beskjeden med henholdsvis 1 og 32 registreringer hittil i år.
Men nå ser det franske konsernet muligheten til å utfordre volumselgere som Nissan Juke og Skoda Yeti med hjelp fra sin japanske partner. De ønsker sine egne versjoner av ASX, og det er en tidlig prototyp av en av disse som er avbildet her.
De franske modellene skal lanseres i 2012, trolig på Paris-utstillingen neste høst. Peugeot vil nok kalle sin modell for 2008, men det er fortsatt uvisst hvilken betegnelse Citroën vil benytte.
PSA-gruppen regner med at det kompakte SUV-markedet vil vokse med inntil 60 prosent de neste par årene, og regner med at de alene kan selge 50.000 enheter av den nye modellen fordelt på de to merkene.
De vil trolig utstyre bilene med sin egen 1,6-liters HDI dieselmotor, og tilby den med for- eller firehjulsdrift. De som ikke liker diesel får tilbud om en 1,6-liters turbo bensinmotor med rundt 120 hester.