-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Nye ansikter fra Mercedes
Mercedes benytter vinter og kulde til å hardteste kommende modeller. Her er to nykommere i det øvre sjiktet knipset i nordisk klima.
Vi har nylig blitt presentert for E-Klasse Cabriolet og Coupé som erstatter de tidligere CLK-modellene.
LES: Her er E-Klasse Cabriolet
SE OGSÅ: E-Klasse Coupé
Nå gjør Mercedes en tilsvarende operasjon med sin store CL Coupé. Samtidig som modellen får en facelift, endrer den navn til S-Klasse Coupé – ganske logisk siden den deler plattform og en rekke komponenter med luksuslimousinen.
LES: Vårt førsteinntrykk av S 400 Hybrid
Blant synlige tegn er at også denne modellen får LED kjørelys og baklykter, og trolig vil den også, som nye Audi A8, tilbys med LED hovedlys.
Vi skimter også en ny støtfanger og en grill med bare én tverrstripe for å gi plass til en godt synlig stjerne i senter.
Mer pulver, mindre utslipp
AMG lover at deres toppmodell blir kraftigere enn dagens tilsvarende CL-utgave. Samtidig skal forbruket reduseres på hele modellrekken gjennom mer effektiv forbrenning og mer bruk av komposittmaterialer med lavere vekt.
S-Klasse Coupé dukker trolig opp på en av de store bilutstillingene i 2010, kanskje allerede i Genève i mars.
TEST: Massasje og høy sigarføring
En ny ML ligger mye lenger frem i tid, her snakker vi lansering først høsten 2011. I størrelse og form blir den nye modellen neppe veldig ulik dagens populære SUV. Men Mercedes satser mye på å få ned vekten for å oppnå forbruk og utslipp som tilfredsstiller stadig strengere krav.
Drivlinjene blir modifiserte utgaver av dagens, med høyere effekt og lavere utslipp. Og sannsynligheten er stor for at Stuttgart har klar en konkurransedyktig hybrid innen nye ML skal på markedet om et par år.