-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Mitsubishi Colt CZ3: Småfrekk 3-dørs
Den nye Coltens 3-dørsutgave skal trekke unge bilkunder. Pastell-interiør og fleksibelt baksete er lokkematen.

Først publisert i BIL 9 - 2005.
Til å være en tredørs småbil er innredningen svært så fleksibel. Bakseteryggen, som er delt 60/40, kan legges ned hver for seg. Hele baksetet skyves 15 cm i lengderetningen avhengig av om du vil prioritere bagasje- eller benplass. Dessuten kan baksetet foldes sammen og vippes opp bak forseteryggene. Da får du i praksis én kubikkmeter lasterom med flatt gulv.
I forhold til femdørs Colt har tredørsutgaven en friskere og frekkere design, spesielt bak hvor baklysene er liggende i stedet for stående. Samtidig som Mitsubishi har fjernet to dører, har de kuttet seks centimeter av karosseriet i lengden og tre centimeter i høyden, og gitt sidevinduene en annen form.
Innvendig finner vi det samme interiøret som i femdørs, nemlig de gjennomskinnelige pastellfargede detaljene på dashbord og midtkonsoll – blåtoner i dagslys og lysegrønt i mørket. Styringen av radiokanaler og volum skjer med knapper på baksiden av rattet.
Vi har kjørt sprekere 1,3-litere enn den som sitter i CZ3, men den har ingen problemer med å følge trafikkens normale tempo. På motorveien må du regne med noe støy både fra motoren og hjulene. Hvis kjapp akselerasjon står på ønskelisten må du legge på 75.000 kroner for å få CZT-logoen på bakluka. 1,5-literen i turboutgaven byr på 150 hester.
Mitsubishi Colt CZ3 Instyle:
Pris: kr. 185.900,-
Motor: 4-sylindret rekkemotor. 1332 ccm. 70 kW (95 hk) v/6000 o/min. 125 Nm v/4000 o/min.
Mål og vekt: LxBxH: 381 x 170 x 152 cm. Akselavstand: 250 cm. Egenvekt m/fører: 1030 kg. Tillatt totalvekt: 1435 kg.
Dekk: 195/50R15.
Bagasjerom: 220 liter (VDA).
Tankvolum: 47 liter.
Aks. 0 - 100 km/t: 11,0 sek
Toppfart: 180 km/t
Forbruk blandet kjøring: 0,60 l/mil
CO2-utslipp: 143 g/km