-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Defender i XXL-utgave
I dag får du Land Rover Defender i kort og lang utførelse (90 og 110), men nå lanseres Defender 130 med inntil 8 sitteplasser – alternativt med et hav av bagasjeplass.
Den bakre regionen er hele 340 mm lengre enn på en Defender 110, og Land Rover lokker med god plass til åtte voksne, eller fem pluss et gedigent bagasjerom.
Les vår prøvekjøring av Defender
Nykommeren er ekstra luksuriøs og byr blant annet på panorama soltak med en separat seksjon over tredje seterad, samt sorte takrails som standard.
Defender 130 tilbys også med eksklusivt utstyr, som Sedona Red lakk og Extended Bright Pack med detaljer i matt sølvfarge samt forkrommede skliplater i begge ender.
Innendørs er bilen utstyrt med en 11,4-tommers infotainment-skjerm som tidligere har vært eksklusiv for V8-utgavene av 90 og 110. Systemet har en What3words navigasjonsapp som deler inn jorden i ruter på 3x3 meter så du enkelt finner din eksakte posisjon.
Bilen er inndelt i seksjoner med to forseter, pluss tre i midten og tre i bakre seksjon. Setehøyden er progressiv slik at hver rad er høyere enn den foran for å gi godt utsyn.
Selv med alle setene i bruk har bagasjerommet en kapasitet på 389 liter – omtrent som i en Golf. Dette øker til henholdsvis 1232 og 2291 liter etter hvert som tredje og andre seterad legges ned.
Velger du Defender 130 i 5-dørsversjon får du hele 1329 liter til disposisjon bak setene. Dette øker til 2516 liter med nedlagte bakseter.
Uansett hvilken versjon du velger felles setene i andre seterad ned i forholdet 40:20:40. Det samme gjelder tredje seterad i 8-seteren.
5-seteren har en lastekapasitet på 800 kg mens 8-seteren laster 50 kg mindre. Begge kan trekke tilhenger på inntil tre tonn.
I første omgang leveres Defender 130 med to bensinmotor og én dieselvariant, men det tar neppe lang tid før den også tilbys som ladbar hybrid – den mest aktuelle motoriseringen for Norge.
Dessuten vil den helt sikkert tilbys som varebil innen den norske lanseringen finner sted mot slutten av året. Av 63 nye Defendere registrert på norske skilter hittil i år, utgjør ifølge OFV varebilene 47 stykker mens det kun er 16 som har valgt personbil.