-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Real American Concept
Ford har tatt utgangspunkt i sin velvoksne Explorer Sport Trac SUT og gjort den enda større og kraftigere. En ekte dream machine for svært mange amerikanere.
Explorer har vært gjenstand for en del skriverier de siste årene, ikke minst etter at en del biler av denne typen – ofte skodd med Firestone dekk - var involvert i alvorlige ulykker. Men Explorer har også toppet den amerikanske salgsstatistikken i en årrekke og er drømmebilen med stor D for en mengde amerikanere. Explorer Sport Trac er en spesialutgave med lasteplan, i følge Ford den aller første SUT (Sport Utility Truck).
Stabilitet
Til Detroit-utstillingen i januar har Ford med seg konseptbilen Explorer Sport Trac som gir et hint om neste generasjon av modellen som har vært på markedet siden 2001. For sikkerhets skyld er konseptbilen utstyrt med Roll Stability Control, et Ford-utviklet stabilitetssystem som i løpet av 2005 blir å finne på en halv million SUVer.
Systemet er i følge Ford bedre enn noe annet på markedet og skal i løpet av millisekunder fange opp signaler og sette inn mottiltak ved minste antydning til en rundvelt. Systemet er allerede på plass i Volvo XC90 og Lincoln-SUVer og blir også tilgjengelig for Fords konkurrenter på lisens-basis.
Konseptbilen har et mer rommelig interiør enn dagens modell, og den har også fått økt lastekapasitet. Den er strukket 5 tommer i lengden og 2 tommer i bredden. I tillegg er den 2 tommer lavere, og dermed mer urban. Innendørs er det plass til fire personer i hver sin komfortable stol.
Explorer Sport Trac Concept har en 4,6-liters V8 motor som påstås å være miljøvennlig (i amerikansk målestokk). Foreløpig konsept, men mye av teknologien er altså på vei til markedet.