-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Commercial Incentive Manager
-
Møller Bil Minde:
Kundemottaker
-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Mindre kaliber fra Dodge
En viktig nyhet fra Dodge på den kommende Genève-utstillingen er utvilsomt Caliber. Men den amerikanske produsenten vil også sjekke interessen for en mer kompakt modell.
Selv om den hører hjemme i B-segmentet (Polo/Yaris) er Hornet en bil med fleksible egenskaper. Navnet har stolte aner, og mange vil nikke anerkjennende til klassiske Hudson Hornet og AMC Hornet – bilen som tok saltomortale over en elv i James Bonds The Man with the Golden Gun.
Litt fart og action har de bakt inn i uttrykket til Hornet som er lakkert i sølv metallic med matchende, langsgående striper som vi tidligere har møtt på bl.a. Viper. Alle glass er blåtonet, og Dodge lover å vurdere andre fargekombinasjoner på lakk og glass dersom bilen settes i produksjon.
Kjapp og fleksibel
Motoren er en kompressormatet 1,6-liter som Mini Cooper S-eiere vil dra kjensel på. Koblet via en 6-trinns manuell gearkasse yter den 170 hk og har et maks dreiemoment på 224 Nm. Dermed kan bilen akselerere til 100 km/t på under 7 sekunder.
Det mest spesielle med Hornet er imidlertid interiøret som består av spesielt slanke seter. Baksetene kan flyttes over 20 cm i lengderetningen, og de kan sammen med fremre passasjersete legges flatt for å gi plass til mye bagasje. Hornet har en rekke smarte oppbevaringsrom, blant annet i dørene som åpnes fra hverandre uten B-stolpe.
Mottakelsen fra presse, publikum og bransje i Genève vil være utslagsgivende for om Dodge går videre og realiserer en slik bil.