-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Vintage look
Hot Wheels blir kul med kunstnerhjelp
Nå har Mattel’s Hot Wheels gjort en ny vri igjen. De har hentet inn en kjent designer, funnet et nytt materiale og bygget modellbiler som ser ut som noe en arkeolog vil grave opp om 250 år.
Mattel har mange ikoniske modeller i sin portefølje. Noen rene fantasimodeller som den mest fantasifulle hotrod-bygger ville misunt dem. Ikke sjelden har de hentet inn berømte bildesignere for at de skal skape egne konseptbiler for Hot Wheels. Og noen er dønn nøyaktige, selv i 1:64 skala.
Nå har de hentet inn David Arsham, amerikansk kunstner som har jobbet med eroderte ideer tidligere også.
Han har tatt kjente former, skulpturer eller bruksgjenstander for eksempel, og gitt dem overflater som ser ganske slitne og eroderte ut.
Poenget er sikkert at «alt er forgjengelig» eller noe slikt. Men resultatet er som regel ganske dekorativt på en «takk-for-innsatsen» måte.
Det er denne oppskriften han har brukt hos Mattel i den første av fire runder.
I en av hyllene til Mattel fant han et materiale som de kaller Silkstone. En kompositt med en porselen-aktig overflate som brukes på noen Barbie-dokker.
Premium-utgaver, selvfølgelig.
Bilene bruker dette materialet som overflate, og så graves og graveres det slik at det ser ut som om store deler av bilen har ligget under 200 års vanntortur-drypp, eller at harde syrer, eller grådige rovdyr, har angrepet andre områder. Samtidig som hele overflaten er grå som skallet på en mumie.
Denne gangen tok han for seg den klassiske Rodger Dodgen og en Porsche 930 Turbo.
Det er dessuten laget en del accessoirer i sammenheng med dette programmet. Nøkkelringer, eller et typisk Porsche-hjul for eksempel.
Har du en god idé, så melk den for det den er verdt.
Vi venter tre slike runder til og aner ikke hva de vil resultere i. Men akkurat disse syns jeg er så originale og dekorative at det er verdt å følge med på.