-
Bilia Outlet Trondheim:
Operativ Plassjef, Bilia Outlet Trondheim
-
RSA:
Garanti- og reklamasjonsbehandler
-
Snap Drive Åsane:
Mekaniker
-
If Skadeforsikring:
Innkjøpsansvarlig
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Hadeland
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Grorud
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/PKK-kontrollør - BYD Oslo
-
Opplysningsrådet for veitrafikken AS:
Salgskonsulent
-
Tromsø Billakkering AS:
Bilskadereparatør
-
Bilplaneten AS:
Mekaniker / Teknisk leder
-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
DS vil til gamle Citroën-høyder
Selv om de franske merkene i dag er mest kjent for nøkterne biler, har landet stolte biltradisjoner å se tilbake på. Nå vil Stellantis bringe fransk luksus tilbake for å høyne statusen til DS.
Klassikere som Delahaye, Talbot Lago og Facel Vega er fortsatt våte drømmer for samlere verden rundt, og Citroën DS skilte seg ut på luksus- og komfortfronten på 1950- og 60-tallet. Denne posisjonen ønsker DS nå å ta tilbake.
Det som startet som en modellrekke under Citroën-paraplyen i 2009 ble eget merke i 2015, og selv om den store suksessen så langt har uteblitt, prøver DS fortsatt å yppe seg mot etablerte premium-merker som Audi, BMW og Mercedes.
I dag har DS fire modeller – crossoverne DS 3 og DS 7, samt nylig lanserte DS 4 og luksussedanen DS 9. Av disse er det kun DS 3 og DS 7 Crossback som selges i det norske markedet – førstnevnte som ren elbil og sistnevnte som ladbar hybrid.
Nylig lanserte DS 4 tilbys med hybrid drivlinje, så kanskje også den finner veien til Norge etter hvert.
I fjor vår presenterte DS et spennende konsept som skulle stått utstilt på den avlyste Genève-utstillingen. Man kan trygt si at DS 9 Aero Sport Lounge skilte seg ut med ukonvensjonell design.
DS har ikke sagt noe konkret om eventuell produksjon, men det er lett å se for seg denne som utgangspunkt for en fremtidig toppmodell fra merket som ønsker å skille seg ut og fremstå som det mest luksuriøse i Stellantis-familien.
Det har vår belgiske illustratør gjort gjennom renderingen du får eksklusiv tilgang til her på BilNorge.no.
Om bilen settes i produksjon får den trolig betegnelsen DS 9 Crossback. Den må defineres som en crossover, men har som nye Citroën C4 mer sedan enn SUV i seg og er vesentlig lavere enn en SUV.
Konseptbilen hadde en lengde på nesten fem meter og sto på 23-tommers hjul (de blir garantert mindre). Lengden kombinert med en akselavstand på rundt tre meter vil sørge for rikelig med innvendig plass og komfort.
Nye DS 4 kan nok også gi en god pekepinn på hvordan en produksjonsbil vil se ut om den kommer på markedet som ren elbil med lang rekkevidde – trolig i 2023 eller 2024.