-
Bilskadereparatør
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Dal
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Bilansvarlig
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Kunderådgiver
Toyota Østfold AS
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Senterleder
NAF senter Stavanger
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
-
Sales Specialist
Axalta Coating Systems Norway AS
Facelift for Jaguars første SUV
Tiden er moden for en midtlivs oppgradering av Jaguars første SUV. Også her gjør strøm sitt inntog.
Jaguars første SUV har stått fullstendig i skyggen av elektriske I-Pace de siste årene, men kanskje den kan få et lite salgsløft nå som den kommer i oppfrisket utgave og blant annet får elektrifiserte drivlinjer.
Det viktigste for Norge i så måte vil være den ladbare hybriden med samlet effekt på 404 hestekrefter. Den har oppgitt elektrisk rekkevidde på 53 kilometer, noe som er kort sammenlignet med de tyske rivalene, men lagt nok til å spare mye i avgifter.
Bensin- og dieselmotorene er også elektrifiserte, men kun som milde hybrider.
Blant de viktigste endringene er et nytt interiør med et totalt reorganisert dashbord som nå domineres av en berøringsskjerm på 11,4 tommer bak et kurvet glass.
Infotainment-systemet kalles Pivi Pro, og ifølge Jaguar kan de fleste innstillinger foretas med et klikk eller to.
Systemet er også kompatibelt med Apple CarPlay og Android Auto.
En 12,3-tommers skjerm fungerer som digitalt instrumentpanel. Den inneholder avansert grafikk og kan konfigureres slik at navigasjonen blåses opp for å fylle mesteparten av skjermen.
Bilen kan oppdateres trådløst slik at den alltid inneholder nyeste versjon software.
En mer normalt utseende girvelger har erstattet det tidligere hjulet, og Jaguar har inkludert aktiv støydemping i bilens lydanlegg. Med hensyn til sikkerhet og komfort får man tilgang til de siste nyvinninger på markedet.
Eksteriørt er endringene mer moderate, man skal jo være forsiktig med å endre noe som er så vakkert som en F-Pace. Hovedlyktene er blitt slankere og er utstyrt med J-mønstrede kjørelys – ellers er det meste likt på forgjengeren.
I dag koster rimeligste F-Pace 825.000 kroner – en ladbar hybrid med oppgitt CO2-utslipp på 49 g/km bør kunne fjerne en god del av av de 285.246 avgiftskronene den er belagt med.