-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Ny Focus viser seg frem
Det er sjelden produsentene er så nonchalante som dette når det gjelder kamuflasje. Dekoren antyder at bilen nærmest er klar til bruk.
Ford fornyer Focus til modellåret 2019, noe som antagelig betyr at den er på plass i markedet om et halvt års tid – kanskje enda tidligere i Nord-Amerika hvor man spekulerer i at den kan debutere på Detroit-utstillingen allerede i januar. Det var nemlig der dagens modell debuterte i 2011.
Men Focus er en global modell som både produseres og selges i en rekke markeder, så det er liten tvil om at den også kommer til Norge etter hvert.
Selv på denne kamuflerte bilen er det lett å se at den har fått ny grill – ikke ulik den vi finner på nye Fiesta, og der det bredeste partiet er nærmere toppen enn bunnen, motsatt av hva som er tilfelle på dagens modell.
Ytre mål opprettholdes omtrent på dagens nivå, men en litt strukket akselavstand gir rom for et mer fleksibelt interiør med bedre baksetekomfort.
De kompakte 1,0-liters turbomotorene vil nok videreføres i ulike styrkegrader, men det kommer også alternativer for dem som ønsker kraftigere lut og for de som foretrekker diesel.
Ford i Europa har ikke akkurat stått på barrikadene når det gjelder ladbare biler, selv om de har en Focus-basert elbil og en hybrid (ikke-ladbar) Mondeo. Det er grunn til å anta at det vil endre seg ved lansering av en ny generasjon Focus.
En ting føler vi oss trygge på – konkurrentene skal stå tidlig opp om de vil utfordre Focus på kjøreegenskaper – den siden har vært prioritert ved alle tidligere generasjoner, så det er ingen grunn til å frykte noe annet ved neste modell.
Les alle våre tester av Ford Focus fra de siste 20 årene
Selv om det er femdørs og stasjonsvogn som utgjør volumet hos oss, selges det også mange Focus sedan i andre markeder. Denne skal heretter bygges i Kina, med eksport til blant annet USA.
PS!
Hashtaggene med «TimeToFocus» på dører, panser og hekk kan tyde på at bilen er på vei til eller fra en foto-session. Eller at noen rett og slett syns det er morsomt å erte spionfotografene.