-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Werksta Norge AS:
Regionleder
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Muskelbiler på gang fra Ford:
Mondeo ST220
Ford har på de siste internasjonale bilmesser vist frem muskuløse konsepter basert på Mondeo og Focus. Nå settes de i produksjon og kommer snart hit til landet.
Tre varianter
ST220 blir toppmodellen i den nye Mondeo-serien. Den kombinerer nye Mondeos flotte kjøreegenskaper med solide krefter. Bilen blir tilgjengelig i tre utgaver, som 4- og 5-dørs samt stasjonsvogn. Eksklusive detaljer i både eksteriør og interiør skiller den fra øvrige familiemedlemmer.
Under panseret sitter en Duratec ST 3,0-liters V6 motor med 24-ventilers teknikk som yter 220hk. Den flytter Mondeo ST220 fra 0 til 100 km/t på 7,4 sekunder og gir en toppfart på 243 km/t. Maks dreiemoment er 275Nm ved 4.750 omdreininger. Bilen er utstyrt med doble eksosrør i rustfritt stål og mye er gjort med innsuget for å gi den skikkelig gromlyd, noe som var en av detaljene jeg satte stor pris på hos forgjengeren ST200.
Akkurat passe heftig
Mye er gjort for at understellet skal stå i stil med bilens ytelser. Sammenlignet med en vanlig Mondeo er den senket med 15mm, men Ford legger vekt på at den likevel skal være behagelig å kjøre på rufsete underlag. Bakkekontakten skjer gjennom fire Pirelli dekk i dimensjon 225/40 R18 montert på 18-tommers lettmetallfelger.
I kupeen finner du en blanding av sport og eleganse. Recaro-stoler med lærtekk er standard fremme. Spesialdesignede instrumenter er slik du forventer at de skal være i en sporty bil. Fords anerkjente Intelligent Protection System ivaretar sikkerheten for fører og passasjerer. Du kan velge mellom tre alternative interiørfarger, helsort, sort/rødt og sort/grått.
Mellom fangerne, langs hele sidene av Mondeo ST220, løper diskret sideskjørt. Sammen med frontvingen er disse med på å bedre bilens aerodynamikk og gir den det spesielle utseendet. Det samme gjelder utformingen av grillen.
Jan Johansson i Ford Motor Norge forteller at bilen kommer hit i løpet av første halvår 2002. Prisen er foreløpig ikke fastsatt, men regn med et sted i overkant av en halv million. Selv om det er mye å velge mellom i det prisleiet, tipper jeg at Mondeo ST220 blir en av mine absolutte favoritter, og jeg gleder meg til å bli bedre kjent med bilen i løpet av våren.