-
Bilmekaniker
NAF Senter Arendal
-
Salgssjef
Volmax AS
-
Mekaniker
Motor Forum AS Romerike
-
Avdelingsleder/Teknisk leder
Last og Tank AS
-
Selger
NDS-Group AS
-
Account Manager
Arval AS
-
Daglig leder
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Økonomi- og administrasjonsansvarlig
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Kundeansvarlig/Key Account Manager
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Bilskadereparatør
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
Ford pusser opp Mustang
Den europeiske utgaven av Ford Mustang får et ansiktsløft og tekniske oppgraderinger.
Ford tok en avgjørelse om å markedsføre Mustang i Europa ved forrige generasjonsskifte, og det har de ikke angret på. Nesten 30.000 biler har funnet veien til europeiske eiere, snaue hundre av dem i Norge.
Men interessen for klassiske Mustang er også svært høy – de siste to årene er det importert rundt 200 biler, de fleste ti år og eldre.
Foran 2018-modellskiftet foretar Ford en facelift og tekniske oppgraderinger av Mustang som inkluderer oppdaterte motorer og chassis, samt nytt utstyr på komfort- og sikkerhetsfronten.
De kosmetiske endringene skal du nok kjenne bilen ganske inngående for å oppdage, men kundene vil nok sette pris på LED-teknologi i hovedlykter, blinklys og baklyktene som likevel beholder Mustangs karakteristiske utforming.
Større muligheter for individualisering kommer, inklusiv nye lakkfarger og et utvalg 19-tommers felger med forskjellig karakter.
Interiøret gir ifølge Ford mer premium-følelse med mykere materialer, håndsøm og aluminium-finish.
Man kan også velge en «Carbon Sport» interiørpakke med Alcantara i dører, ventilerte og oppvarmede seter i skinn / Alcantara og karbonfiber innramming av dashbordet.
Mustang selges i Europa med to alternative motorer, en V8 og en rekkefirer. Førstnevnte får økt effekt fra de opprinnelige 421 hk til 450. I tilfelle 2,3-literen er situasjonen omvendt – den går fra 317 i dagens utgave til 290 hester.
Sannsynlig kompenseres dette av økt dreiemoment, for Ford lover en enda bedre kjøreopplevelse grunnet en overboost-funksjon som trer i kraft ved kraftig akselerasjon.
Begge motorene leveres i kombinasjon med en nyutviklet 10-trinns automatkasse som påvirker så vel akselerasjon som forbruk i positiv retning. 2,3-literen kan også kombineres med 6-trinns manuell kasse.
Blant nye elektroniske hjelpemidler nevner Ford nødbrems med fotgjengergjenkjenning, adaptiv cruise-kontroll, avstandsvarsling og tretthetsvarsling i tillegg til aktiv styring når man kjører i oppmerkede felt.
Leveringen av nye Mustangs starter i 2018.