-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
To viktige for Ford
De har mye til felles, men den ene er vesentlig lengre enn den andre. Ford tester neste generasjon flerbruksbiler.
Selv om det ikke er lett å se ved første øyekast, så skjuler det seg to nye Ford-modeller under den tunge kamuflasjen – neste generasjon Galaxy og S-Max.
Det er på høy tid med et generasjonsskifte – selv om dagens modeller fikk et ansiktstløft i 2010, har de vært på markedet siden 2006.
Tidligere var Galaxy samme bil som Volkswagen Sharan, med de to skilte lag da Ford-lanserte duoen S-Max og Galaxy i 2006.
Neste generasjon Galaxy får en design som bringer den ajour med nyere familiemedlemmer, som Mondeo og Focus. Den innebærer en markant grill og langstrakte lykter. Galaxy er det vi kan beskrive som en ekte syvseter der også tredje seterad gir brukbar komfort for voksne.
Den andre bilen er neste generasjon S-Max. Trolig vil produksjonsbilen ha mye til felles med konseptet vi møtte i 2013, og selvsagt være avstemt med Fords siste designspråk.
Også her vil vi få se den Aston Martin-inspirerte grillen og store lykter. Selv om også S-Max kan leveres med syv seter, har den langt mer dynamiske kjøreegenskaper enn storebror Galaxy.
De to flerbruksbilene vil dele motorer med nye Mondeo, som etter et par års ventetid endelig kommer til Norge før årsskiftet. Det innebærer effektive bensin- og dieselmotorer med lavt utslipp.
Den offisielle lanseringen av S-Max Galaxy blir trolig lagt til Genève-utstillingen våren 2015.