-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
Møller Bil Hvam:
Markedssjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Ny Ford Explorer på plass i USA
Det er en viktig begivenhet for Ford når de skal bytte ut sin bestselger i SUV-segmentet. Derfor tok de en ekstra runde i tenkeboksen og utsatte introduksjonen av Explorer i to måneder. Men like før påske ble den sluppet i USA.
-Nye Explorer er et eksempel på at selv det beste kan bli enda bedre, sa Ford-president Jim OConnor ved introduksjonen. –Etter hvert som kundene blir kjent med vår nye Explorer vil de skjønne hvorfor dette er den mest populære SUV på markedet, fortsatte han.
Bilen har før lanseringen vært utsatt for inngående testing av så vel Fords egne ansatte som av dere forhandlere. Tilbakemeldingene de har fått er ifølge Ford svært positive.
Den nye 2002-modellen kan skryte av en rekke forbedringer med hensyn til plass, sikkerhet og kjøreegenskaper sammenlignet med forgjengeren. Større døråpninger og mer lagringskapasitet er blant forbedringene sammen med et forbedret system for firehjulstrekk kalt ControlTrac. Akselavstanden er økt med 5cm mens bilens ytre mål er opprettholdt på samme nivå som tidligere, det vil si 4,813m (L) x 1,832m (B) x 1,827m (H). Vekten er på mellom 1.857kg og 1.968kg avhengig av motoralternativ og gearkasse.
Nytt for 2002-modellen er også uavhengig hjuloppheng rundt hele bilen. Utstyret innbefatter justerbare pedaler og justerbart ratt i begge retninger for at hvem som helst skal kunne finne sin optimale sittestilling.
Nye Ford Explorer kommer med to alternative motorer, en V6 på 4 liter som yter 210hk og en V8 på 4,6 liter med 240hk. 0 til 100 km/t går unna på henholdsvis 10,2 og 8,6 sekunder for de to alternativene som har maksimalt dreiemoment på henholdsvis 339Nm og 380 Nm ved 4.000 o/min.
Det vil nok fortsatt drøye før 2002-modellen av Explorer finner veien til Norge, og når den kommer blir den neppe levert på Firestone dekk.