-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Mitsubishis nye småtass
Det er en spennende utvikling i retning av moderne små-biler. Skikkelig små, A-segmentbiler. Av typen Lupo og Arosa som Møller fant ut var uselgelige, og som har etterlatt A-segmentet på under 1% av totalmarkedet. Flere nye kommer nå, bl.a. Mitsubishi.
Blant annet vil Mitsubishi bruke Frankfurt-utstillingen til å gjøre obs på at de også har planene klare. Selvfølgelig skal de Europa-debutere sin Grandis, og det kommer nye Lancere, stasjonsvogn og Evo VIII, men det mest spennende vil nok bli deres bidrag til A-segmentet, som heter noe så vanvittig som i. Jeg mener hver gang jeg i fremtiden skal skrive om i vil navnet bare forsvinne i teksten. Hjelper det om jeg skriver i? eller låter det bare som om jeg gjør narr av en som forsøker å si jeg på romsdalsk?
I hvert fall: Mitsubishi skal vise en konseptbil som heter i, og det kan ikke være særlig tvil om at den indikerer en kommende produksjonsmodell. Lettvekter, spesielt skal karosseriet ha fått skrelt vekk mange kilo uten at det går ut over noe som helst. Den nye MVEC 1 liters motoren som stopper i stedet for å gå på tomgang. En trinnløs transmisjon er også med. Spennende bruk av moderne materialer for å gi den en helt spesiell atmosfære på innsiden, får vi også beskjed om.
Og, som det så tydelig og klart heter i den engelske oversettelsen av den japanske teksten: Of course at sun/size the outside small the big interior, the safety which does not take pulling in larger-sized car has become development business matter.
Gjett om i gleder meg.