-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Bilia Norge AS:
KAM Volvo & XPENG
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Mellomstor Volkswagen
Volkswagen Nutzfahrzeuge har med seg en ny bil til Frankfurt. Men neida, de tar ikke feil av årstallene.
Annet hvert år, når den høstlige utstillingen for personbiler legges til Paris (Genève er alltid på våren), er det utstilling for nyttekjøretøy i Frankfurt. Og dit reiser selvsagt våre kolleger i YrkesBil for å rapportere.
Men VW Nytte har selvsagt også kjøretøy for personbefordring, og det er et nytt slikt vi får møte i Frankfurt. Caddy Maxi Life skal dekke gapet mellom en Transporter og en vanlig Caddy eller Touran.
For hele familien
Men en akselavstand som er strukket med 32 cm får den en samlet lengde på 488 cm – nesten halvmeteren lenger enn en Caddy. Dermed blir det plass til tre seterader – og, ikke minst – 380 liter bagasje med 7 personer om bord.
Tar du ut tredje seterad og folder sammen rad to, øker kapasiteten til hele 1350 liter. Skyvedører på sidene letter inn- og utlessing av varer og passasjerer.
Motorutvalget består av en 103-hesters utgave for bensin og dieselvarianter på 1,9 liter / 104 hk eller 2,0 liter / 140 hk.
I Tyskland, hvor salget starter i løpet av andre halvår, skal bilen leveres med vinduer og inntil 7 seter, eller som varebil med paneler. Blant standardutstyret inngår ABS, TCS, EBC og airbag på førersiden.
Til Norge kommer bilen tidlig 2008. Også her kan den leveres som personbil med inntil 7 seter eller som varebil med en kapasitet på inntil 4.200 liter last. Maks lastevekt er 800 kg.