-
Bruktbilselger
Møller Bil AS
-
Servicetekniker med salgsteft
Flex1one AS
-
Driftsansvarlig
Atracco Agder
-
Selger
Renault Trucks
-
Bilkontrollør
NAF Senter Sandvika
-
Direktør
Bilimportørenes Landsforening
-
Biltester
NAF Senter Mosjøen
-
Bilkontrollør
NAF Senter Levanger
-
Billakkerer
Møller Bil Skadesenter Romerike
-
Senterleder
NAF Senter Kongsberg
-
Kundemottaker
NAF Senter Oslo
-
Kundemottaker
NAF Senter Hamar
-
Dekkmontør/Hjulutruster
DekkCenteret Oslo AS
-
Bilselger brukt/pre-owned
Formula Automobile Norge AS
-
Delemedarbeider
Nellemann Machinery AS
-
Servicemarkedssjef
Nellemann Machinery AS
-
Tekniker Bentley
XPND Automotive AS
-
Bilselger
Berg Auto AS
-
Bilmekaniker
Motorpool Handel AS
-
Delelagermedarbeider
Motorpool Handel AS
-
Servicetekniker
Preqas AS
-
Frontsjef og nyhetsreporter
Bilforlaget AS
Drøm og virkelighet
Når Peugeot lanserer sin nye 308 på høstens Frankfurt-utstilling, står den side om side med en bil tuftet på drømmer. Her er 308 RC Z Concept.
Klikk HER for alt fra Frankfurt!
Det var en bil med fokus på kjøreglede og følelser, lett og effektivt, og samtidig miljøvennlig, Peugeots designere fikk i oppdrag å konstruere. Resultatet ble 308 RC Z, en 2+2 coupé med smarte løsninger.
Aluminiumskomponenter er benyttet for å holde vekten så lav som mulig. Det samme gjelder lette materialer som polykarbonat og karbonfiber.
Mye felles
Siden 308 sto modell for konseptet var det naturlig å integrere elementer fra denne, både designtrekk og komponenter. Lengden er den samme, coupéen er 25 mm bredere mens høyden er mer beskjedne 1,32 meter – gode forutsetninger for en sportslig coupé.
Selv om bilen har bakseter, egner nok disse seg best som ekstra bagasjerom. Velger du å felle ned setene skal det i følge Peugeot være mulig å plassere enten en mountain bike eller et sett meg golfkøller i bagasjeavdelingen. Ikke spør meg hvordan.
PSA + BMW
Motoren er en frukt av samarbeidet mellom PSA og BMW – en 1,6-liters THP-motor. Motoren, som i 207 RC og Cooper S yter 175 hk, er her tunet til å levere 218 hk. Maks dreiemoment er 280 Nm (300 Nm med overboost).
Motoren er koblet til en 6-trinns manuell gearkasse og kan friste med ytelser som 0 – 100 km/t i løpet av 7,0 sekunder, en potensiell toppfart på 235 km/t mens den klarer seg med et snittforbruk på 0,67 liter på mila. Det tilsvarer et CO2-utslipp på 160 g/km.
Som alle konseptbiler er 308 RC Z et laboratorium for utprøving av nye ideer. Noen av disse blir å finne i produksjonsbiler mens andre forblir drømmer. Den som drar til Frankfurt i september kan fordyper seg i Peugeots drøm som kan bli en mulig utfordrer til for eksempel Audi TT. At 308 kommer i flere former enn kombikupé, er i alle fall sikkert.