-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Møller Bil Trondheim:
Nybilselger Audi
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
Nissans jordiske måne-bil
Terranaut er navnet på Nissans enorme konseptbil i Genève. Navnet sier sitt. En blanding av astronaut og terra. Med andre ord, bil for romforskere som tilfeldigvis befinner seg på jorden. Ikke en LunaRover men en TerraRover.
Jeg beklager, men for meg tilter det når folk som har gjort denne bilen grav alvorlig forteller at den er utviklet for å beskytte de inni mot denne verdens mest ekstreme miljøer og samtidig tillater deg å være en del av dette miljøet – allikevel!
Bilen er tegnet ved Nissans designsenter i London, ikke akkurat et av verdens mest ekstreme miljøer, i hvert fall ikke i negativ betydning, og sjefdesigneren for dette prosjektet, Felipe Roo Clefas har gitt plass til tre okkupanter: Fører, co-fører og laboratorietekniker. Han har tatt den helt ut, med svingbare seter og vegger fulle av dataskjermer, her skal man virkelig kunne observere og rapportere fra alle jordens kanter.
Mitt personlige problem er bare det at jeg synes jeg får akkurat dette så meget bedre i skikkelige Sci-Fi tegneserier. Her blir det ganske halvhjertet. Bilen kan jo ikke en gang fly, ingen luftputehjelp for å komme ut av sumpen, og ingen amfibiemuligheter. Bare et råttent gammelt firehjulstrekk, denne hadde tapt i ethvert gjennomsnitts X-Box spill.
Som designøvelse er den vel også ganske tilbakeholdende. En kube er en kube og kan fort bli ganske kjedelig. Det er ikke mange spor av en jordfartsoddysée her.
I den grad det er interessant kan jeg nevne at den er 496 cm lang, har nesten ikke overheng i noen av endene, så den håndterer 26 grader oppover og 29 grader nedover, den er litt over 2 meter bred og like høy, når utsiktstårnet er på plass.