-
Motor Forum Ålesund:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Asker og Bærum:
Bruktbilselger
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Helios Auto AS:
Support-medarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Rinspeed minner om Geneve
Frank Rinderknecht har sansen. Mens vi alle løper hysterisk rundt etter kommende Detroit-debutanter, sender han oss en melding der han forteller om hva Rinspeed skal vise i Geneve. Og når jeg sier at han har sansen, mener jeg det virkelig denne gangen. Bilen heter Senso.
Som man ser av bildene snakker vi om en kompakt, åpen 1+2 seter, men det er bare en liten del av historien. Han kaller Senso den mest sensuelle bilen i verden, og da mener han sensuell i den forstand at den senser, føler, føreren. En rekke nyutviklede sensorer og følsomme flater registrerer en rekke biomekaniske data som er aktuelle for deg akkurat der og da, og regulerer en del av bilens reaksjoner og egenskaper etter disse informasjonene.
Spør ikke meg, jeg forsøker bare å gjengi jeg.
Et av formålene med at bilen tilpasser seg føreren, og ikke omvendt, skal være at en avslappet sjåfør som føler seg vel, også føler seg trygg og dyktig, hvilket kan være med å på redusere ulykkestallene – antyder den sveitsiske drømmebil-produsenten.
Jeg er sikker på at det kommer bedre, og mer utfyllende forklaringer senere, og vi skal holde dere oppdater frem til utstillingen åpner den 1. mars.
Og imens kan dere jo forsøke å finne ut mer selv, ved å følge linkene til samarbeidspartnerne: