-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Spansk Superbil til Geneve
Alltid moro i Geneve når de fullstendig ukjente idealistene dukker opp med drømmen sin. I år kommer Josep Rubau og kompisene hans til å dukke opp med sin Tramontana.
Oppskriften er grei, superindividualistisk to-seter med V12 i hekken og ytelse så det holder. Pluss en pris som gjør deg viktig når du sitter bak rattet. I dette tilfellet, ca. 500.000 Euro.
Hovedpersonen bak, Josep Rubau er ikke fullstendig ukjent med eksklusive bygg. Han ble uteksaminert som designer fra prestisjeskolen Royal College of Art, London, i 1996, gikk til Volkswagen, der han blant annet gjorde konseptbilen Beetle Dune (med V5 motor!) fra Detroit 2000.
Men han ville gjøre noe selv, det fikk han også Xavi Lopez, en kollega fra VW med bakgrunn fra Audi, Lamborghini og BMW, spesialist på 3D modellering, til å ville. Så sammen reiste de hjem til Catalonia, der de koblet seg opp mot Tramontana, et lite firma som er spesialister på kalibrering og kontroll av maskinverktøy.
Sammen ønsker de å gjenskape auraen rundt klassiske spanske merker som Hispano Suiza og Pegaso, og det gjør de med en bil som de planlegger å bygge 12 stykker av, og som de skal vise for første gang i Geneve (og nesten for første gang, på BilNorges sider).
Et kraftig aluminiumchassis bærer en BMW V12 motor bak, og har plass til to personer i tandem-posisjon. Dette er ikke det eneste som bringer tankene hen på en jet-jager, liftinntakene i sidene er et annet element som er hentet derfra. Karosseriet er bygget i kullfiber, med et par luksus-pregede intarzia-elementer i tre eller børstet stål.
Utformingen av det som syns kan i stor grad bestemmes av kunden, skulle bare mangle når han betaler 4 millioner kroner, men de aerodynamiske egenskapene og vekten må det ikke rotes med. Bilen veier forresten så lite som
Bilen har en akselavstand på 3050mm og måler 4900x2000x1200mm, og motoren yter i grunnutgaven ca. 500 hk. Dermed vil man kunne nå 100 på 4 og være i nærheten av
Det skulle ikke forundre oss om herrene Lopez og Rubau faktisk fant 12 villige kunder.