-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
Møller Bil Hvam:
Markedssjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Ny X-Trail
Se en gang til, for overskriften lyver ikke. Dette er en helt ny Nissan X-Trail som har sin første oppvisning i Genève. Den kommer til Norge på ettersommeren.
Skinnet bedrar
Alt fra ytterst til innerst er nytt – bortsett fra designtrekkene som er videreutviklet fra generasjon 1. For hvorfor endre noe som er vellykket, tenkte Nissan.
Kunder elsker X-Trails komfort, praktiske egenskaper, ytelser og off-road egenskaper. Da vi planla en ny modell, lå det hele tiden i kortene at vi skulle beholde X-Trails røtter samtidig som vi forbedret hele bilen, sier Carlos Tavares, visepresident i Nissan Europa for strategi og produktutvikling.
Og det er nettopp hva Nissan har gjort. Nye X-Trail er forbedret med hensyn til praktiske egenskaper, ytelser, komfort, kvalitet og forbruk. Likevel har den beholdt sin umiskjennelige karakter og familielikheten til sine større søsken.
Bedre finish
Sjåfører som kjenner dagens modell vil sette pris på et oppdatert og forbedret interiør med høyere kvalitet og utsøkt finish. Materialer som føles myke og behagelige er benyttet på områder hendene har kontakt med, mens hardere og mer slitesterk plast benyttes i utsatte komponenter.
Instrumentene er plassert bak multifunksjonsrattet – noe som gir mer plass på senterkonsollen – til for eksempel navigasjon eller musikkanlegg med CD-skifter.
En av de største forskjellene på ny og gammel X-Trail er bagasjerommet. Med baksetene intakt er kapasiteten 555 liter – 145 mer enn i forgjengeren. Den ekstra plassen har gitt rom for en innovativt dobbelt gulv som kan huse en skuff for oppbevaringer av kostbare gjenstander.
Avansert AWD
Nye X-Trail benytter en videreutvikling av Nissans All-Mode AWD-system. Nytt i denne generasjonen er at bilen er utstyrt med DDS (som hjelper deg ned en bratt bakke i kontrollert tempo) og USS (som er nyttig i forbindelse med bakkestart).
Bilen deler plattform med Qashqai – Renault/Nissan-alliansens C-plattform. Sammenlignet med dagens modell har nye X-Trail fått økt akselavstand med 5 mm til 2630 mm. Bilens totale lengden er strukket med 175 mm til 4630 mm.
Bensin eller diesel
Velg mellom to alternative bensin- og like mange dieselmotorer. Sistnevnte er 2-litere med og uten intercooler, på henholdsvis 173 og 150 hk. Begge har partikkelfilter som standard og maks dreiemoment er henholdsvis 360 og 320 Nm.
Bensinalternativene er en ny 2,0-liter på 140 hk / 193 Nm samt en oppdatert 2,5-liter med 169 hk / 233 Nm. Samtlige har 6-trinns manuell gearkasse som standard, men bensinmotorene og minste diesel kan leveres i kombinasjon med CVT automatkasse.
X-Trail skal produseres ved Nissans anlegg i Kyshu, Japan og første marked som får tilgang til nyheten er Europa. Leveringene starter over sommeren.