-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Seriøse (?) kinesere
Brilliance var eneste skikkelige kineseren på Geneve-utstillingen. Representert av en importør som også definerer Norge som kommende marked.
La meg først si at disse bilene ser ikke så håpløse ut. Den eksterne kvaliteten på karosseriene så bra ut, den innvendige finishen var til dels langt over godkjent, og utseendet var også forholdsvis attraktivt, selv om det er skikkelig mainstream.
Det var tre modeller som ble vist. En coupé i ren Pininfarina-stil som heter BC3. En firedørs mellomklassemodell som heter BS4 og en ny, Mondeo-segment, som heter BS6. Begge 4-dørs sedaner. Vi snakker motorer på 2 og 2,4 liter som bygges i Kina på lisens fra Mitsubishi og vi snakker et chassis og en opphengning som Porsche har vært med på å utvikle.
HSO Motors i Luxembourg er det som har tegnet en slags Europa-kontakt med denne produsenten. 15 år gammel er bedriften, og den hadde tydeligvis vett nok til å gå både til Pininfarina og Italdesign for å få hjelp til designarbeidet. 5 år går foreløpig kontrakten ut på, med et mål på nesten 160.000 salg i denne perioden.
Det starter i år med 3000 biler solgt i Benelux, Tyskland, Østerrike, Polen og Sveits. Neste år blir det 15.000 og i 2010 skal de selge 75.000. På noen flere markeder.
Allerede i sommer skal HSO begynne å jobbe med Sør-Europa, og i 2008 står blant annet Norge, Sverige og Finland for tur, sier Hans-Ulrich Sachs, en av lederne i HSO. Japanerne brukte 20 år på å etablere seg her. Koreanerne ti. Vi regner med at kineserne vil være skikkelig på plass etter fem år, sier Sachs.
Han skal importere over Bremerhaven, der skal bilene også utstyres for de markedene de skal selges på. Selv med masse utstyr skal BS6 koste et sted mellom 20.000 og 22.000 euro, avhengig av motorvolum. Det er faktisk ganske billig, og hvis merket slipper unna miljø- og sikkerhets-spøkelset vil det utvilsomt bli en utfordrer for mange av de etablerte.