-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
To ladbare fra Kia
Kia slår til med to ladbare hybrider på Genève-utstillingen. Det kan være gode nyheter for norske Kia-fans.
De slo kanskje ikke ned som bomber, de to nye ladbare hybridmodellene fra Kia: Optima stasjonsvogn og Niro.
Men det er ikke så viktig. Viktigst er at de nå endelig er på vei, og begge vil være på markedet i løpet av året.
Niro Plug-in Hybrid kommer for salg i tredje kvartal i år, mens Optima stasjonsvogn Plug-in Hybrid er klar allerede i juli.
Drivlinjen fra Niro kjenner vi fra konsernkusine Hyundai Ioniq, den kombinerer en 1,6-liters bensinmotor med en elmotor. Batterikapasiteten på 8,9 kWh skal gi en helelektrisk rekkevidde på over 55 kilometer, ifølge Kia.
Den ladbare Niroen har en total motoreffekt på 141 hestekrefter.
Akkurat som den ikke-ladbare hybrid-Niroen kan også Plug-in-modellen leveres med hengerfeste. 1300 kilo hengervekt er mer enn de fleste hybrider kan vise til. Oppgitt utslipp for Niroen er 30 g/km CO2.
Dersom kompakte crossovere ikke er tingen for deg, er kanskje stasjonsvogn riktigere.
Optima Plug-in Hybrid har en to-liters bensinmotor, som sammen med en elmotor yter totalt 205 hestekrefter. En større batteripakke enn Niro leverer også lengre elektrisk rekkevidde: Kia lover mer enn 60 kilometer kjøring på bare strøm.
Etter NEDC-syklusen er Optima oppgitt med et utslipp på 34 g/km CO2.
Til Norge vil alle ladbare Optima stasjonsvogn komme utstyrt som toppmodell. Det vil si Harman Kardon lydanlegg, 8-tommers berøringsskjerm med støtte for Android Auto og Apple CarPlay, trådløs lading av mobiltelefon og en rekke sikkerhets- og førerstøttesystemer.
Optima stasjonsvogn har et bagasjerom som rommer 440 liter med alle setene i bruk – og 1574 liter når baksetene foldes ned.
Begge bilene er forhjulsdrevne, og sender kreftene gjennom en sekstrinns dobbeltclutch-girkasse. Dette skiller seg fra for eksempel Toyotas hybridmodeller, som bruker en trinnløs (e-CVT) girkasse.