-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Fyr løs: nå er det Golf
- Velkommen til premiere-visning av nye Golf, står det. Det er vel for godt til å være sant. Men er det noe du vil spørre om, så spør.
Det er noe snodig med timingen her. Den aktuelle Golfen, Generasjon 7, ble vist på høsten for fire år siden.
Det er med andre ord høy tid for en facelift. (Og det er vel som facelift vi skal forstå «nye» i invitasjonen selv om noen minner meg på at faceliften på 5. generasjon var såpass stor at den plutselig ble Generasjon 6).
Men på den annen side omtales Generasjon 8 som en 2018-modell, med andre ord burde vi få de første signalene av den allerede neste år. Blir ikke derfor en faceliftlevetid på halvannet år i korteste laget?
Det er i hvert fall ett av de opplagte spørsmålene jeg kommer til å ha med meg når jeg skal til Wolfsburg torsdag.
Men samtidig viste jo VW sitt I.D. Concept, bygd på den nye modul-baserte elektro-plattformen MEB, i Paris med klare indikasjoner på at vi kommer til å se mye i den retningen fra 2020.
Hadde det ikke da vært like greit å vente med 8. generasjonen til da, slik at kunden kan velge mellom Ny Golf eller NY MEB-bil?
Imidlertid regner jeg med at de ikke kommer til å fortelle oss mye om fremtidig modellpolitikk, slik at vi får holde oss til det vi ser og kjenner.
Er det noen Golf-spørsmål du gjerne vil stille, så kom igjen og jeg skal formidle på denne siden når jeg er tilbake. Send meg dem på jon@bilforlaget.no eller Facebooksiden vår. Men vær sikker på én ting. Dieselgate kommer jeg ikke til å nevne med et ord – det blir for banalt.