-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Oppgradert VW Golf er her om kort tid
Ingen enkelt bilmodell har gjort større suksess i Europa og i Norge enn Volkswagen Golf. Nå er dagens utgave snart klar for lansering i oppgradert utgave og BilNorge prøvekjører den på tirsdag og onsdag. Så det er bare å spørre i vei.
VW Golf har vært en formidabel suksess og bestselger i Europa gjennom svært mange av årene siden lanseringen i 1974. I løpet av få år tidlig på 70-tallet skiftet Volkswagen, den gang helt på knærne økonomisk, ut sine bakhjulsdrevne, hekkmotoriserte og teknisk frakjørte modeller med forhjulsdrift.
Det begynte med K70 som Volkswagen arvet fra NSU, så fulgte Passat, Golf og Polo (som egentlig bare var en billigere og enklere utgave av Audi 50).
Felles for bilene var ikke bare forhjulsdrift, men også en designmessig fellesnevner som snart skulle bli Volkswagens DNA og få selskapet til å stråle igjen.
Dagens Golf har klare trekk fra første generasjon. Bilen ble aldri dramatisk endret slik som eksempelvis Toyota Corolla, Ford Escort/Focus og Opel Kadett/Astra, bare videreutviklet. Heller ikke navnebytte har vært noe hett tema.
Ved lanseringen av nåværende Golf, generasjon sju, sa daværende designsjef Walter de Silva at Golf, på grunn av dens posisjon og historie, var den vanskeligste av alle konsernets modeller å endre.
Når oppgradert Golf VII om ikke lenge slippes i Norge, er endringene ikke på noen måte omfattende, snarere en justering. Styrken til Golf ligger i hele tiden å være så moderne og framoverlent teknisk at den alltid er attraktiv og sosialt akseptert i alle lag av befolkningen.
Naturligvis har vi mange spørsmål ved lanseringen. Hvis og når tar VW opp rekkeviddekampen med Opels Ampera-e, og kommer den ladbare Golfen med bedre elrekkevidde og firehjulsdrift? Og hva skjer med dieselmotoren på sikt?
Dersom det er noe du vil vi skal spørre om, så fyr løs og send meg spørsmål via denne linken.
Alle får svar, enten direkte, via BilNorge eller i bladet Bil.