-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Skyline blir Infiniti
Nissans luksusmerke erobrer stadig nye territorier. Nå foretar de viktige grep i Asia.
Infiniti-modellene er ikke nye for japanere, et par av bilene har lenge vært solgt der under andre navn. Modellen som i USA heter Infiniti G37, er i Japan kjent som Skyline, mens den større modellen, Infiniti Q70, heter Fuga i Japan.
Men i forbindelse med lanseringen av en ny Skyline-modell, kjent som Infiniti Q50 i andre markeder, byttes Nissan-logoen ut med Infinitis. Men fortsatt skal den hete Skyline i Japan, man tukler ikke med en så innarbeidet betegnelse uten å gå varsomt frem.
I første omgang skal nye Skyline selges med to alternative drivlinjer – en 3,7-liters V6 med 333 hestekrefter og 365 Newtonmeter. Alternativet er en hybridutgave med 3,5-liters bensinmotor og elmotor. Denne har en samlet effekt på 305 hk og 350 Nm.
En hemsko for Infinitis globalisering har vært utvalget av drivlinjer. Disse har båret preg av at USA har vært det største og viktigste markedet, og i USA er det som kjent bensinmotorer som ruler, helst med minst seks sylindre. Skjønt også der begynner man å være åpen for alternative løsninger, både downsizing og disel.
I samarbeid med Daimler er Infiniti i ferd med å lansere en ny 2,2-liters dieselmotor på det europeiske markedet nå i høst. Og på bilutstillingen i Guangzhou kunne de avsløre enda en frukt av dette samarbeidet, en 2,0-liters turbo bensinmotor.
Motoren har 214 hestekrefter og et dreiemoment på 320 Newtonmeter. Foreløpig innfrir den EU5-kravene, men vi bør kunne forvente at den klarer EU6 innen den kommer til Europa, disse kravene innføres jo allerede neste høst.
Den nye bensinmotoren får sin debut i det kinesiske markedet våren 2014. Og for å få et godt fotfeste i det raskt voksende Kina-markedet lanserer Infiniti neste år to av sine nye modeller, Q50 og QX50 med lang akselavstand. Disse skal også produseres lokalt.