-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Bilia Norge AS:
Leder Controlling
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Ny Lexus-utfordrer
Tiden flyr – det er faktisk syv år siden jeg var i Toscana og kjørte den nye "folkemodellen" fra Lexus. Nå kommer den i helt ny innpakning.
Syv år er en evighet i bilbransjen. Siden vår første tur i IS 250 og 220d i 2005, har Mercedes lansert ny C-Klasse, Audi ny A4, Volvo ny S60/V60 og, foreløpig sist ut, BMW sin nye 3-serie. Mercedes og Audi har sågar rukket å foreta ansiktsløftninger på sine modeller.
Det er dermed på høy tid at også Lexus kommer på banen med noe nytt dersom de skal henge med i det semi-kompakte premium-segmentet. At noe er på trappene fikk vi klare indikasjoner på under bilutstilling i Paris der Lexus viste LF-CC Concept.
Nå har vi bilder av nye IS under testing i Belgia. Den psykedeliske kamuflasjen gjør det vrient å avdekke detaljer, men vi kan regne med at den får designtrekk fra konseptbilen, selv om de mest ekstreme uttrykkene blir tonet noe ned i produksjonsmodellen.
Dagens modell har vært tilbudt i to karosseriformer, men IS 250C, cabrioleten med automatisk hardtop er et meget sjeldent syn på norske veier.
Mange har nok savnet en sporty stasjonsvogn i IS-serien, det hadde jo forgjengeren. Konseptbilen som sto i Paris var en todørs coupé, men markedet i Europa er utvilsomt langt mer interessert i en ny stasjonsvogn.
Når det gjelder drivlinjer har den norske Lexus-importøren sagt at de ikke markedsfører modeller med dieselmotor – det er jo primært hybrid det fokuseres på i Toyota-familien.
En hybrid drivlinje blir for første gang introdusert i IS-familien når den nye generasjonen debuterer neste sommer, og dette blir selvsagt den mest aktuelle varianten for vårt marked siden den får gunstige avgifter takket være lave CO2-utslipp.
Det er også sannsynlig at vi får se en F-Sport versjon med mindre bakkeklaring og sportslig styling.
Hittil i år er det ifølge OFV registrert 3 nye IS på norske skilter, mens totalen i hele fjor var 17. Selv med helt ny modell forblir IS en nisjemodell sammenlignet med volumselgerne fra de tyske og den svenske konkurrenten.