-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
Møller Bil Hvam:
Markedssjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Her er nye Jaguar XF
Jaguar kvesser klørne i kampen om premium-kundene. Nå kommer en helt ny XF.
BilNorge har i flere runder latt seg imponere av første generasjon Jaguar XF. Selv mot etablerte premiumbiler som BMW 5-serie og Mercedes E-klasse slo den godt fra seg – og selv med en «liten» dieselmotor var inntrykket bra.
Men nå er det dags for en helt ny modell – og den ble avduket i kveld under spektakulære omstendigheter i London.
Den ordentlige premieren skal finne sted neste uke, i forbindelse med bilutstillingen i New York, men de viktigste detaljene er allerede klare.
For det første blir bilen lettere. Det er ingen bombe – dagens XF er en stålkonstruksjon, mens resten av Jaguar-utvalget er bygget i aluminium. Det gjorde at storebror XJ veide omtrent akkurat det samme som den mindre XF.
Lavt utslipp
Nå følger XF «merkestandarden», og er i stor grad aluminium all-round. Jaguar vil ikke ut med den endelige vekten foreløpig, men sier de har redusert den med opptil 190 kilo. Med det lover Jaguar at den blir lettest i klassen.
En del av vektreduksjonen skyldes også det nye motorprogrammet. Nå seiler Ingenium-serien inn for fullt – det betyr 2-litere med stort effektspenn, ikke ulikt Volvos filosofi.
Minstemann er 163-hesters diesel, og samme motor blir også tilgjengelig i en 180-hestekrefters utgave.
Med manuell girkasse oppgir Jaguar et utslipp på 104 gram CO2 per kilometer. Gjerrigste 5-serie (163 hk med automat), Audi A6 (150 hk, automat) og Mercedes E-klasse (170 hk, automat) har alle et oppgitt utslipp på 109 gram.
Fortsatt store motorer
Men jaget etter lavt forbruk og utslipp har ikke gjort at Jaguar har glemt sekserne. Både diesel-V6 og bensin-V6 fortsetter i XF.
Dieselen med en effekt helt opp til 300 hestekrefter, og bensinmotoren (med kompressor) 380 hestekrefter.
Innvendig har nye XF fått et interiør som egentlig ser ut som en større og mer voksen utgave av det i nykommeren Jaguar XE.
En helt ny infotainmentløsning er på plass. Det trengs. Og i instrumenthuset er nålene og skivene byttet ut med en 12,3-tommers digital skjerm. Det var Jaguar tidlig ute med i XJ, så det er bare naturlig at denne drypper ned på XF nå.
Nye XF kommer i salg til høsten, og flere detaljer om bilen vil bli tilgjengelig i løpet av påsken.