-
Bilia Outlet Trondheim:
Operativ Plassjef, Bilia Outlet Trondheim
-
RSA:
Garanti- og reklamasjonsbehandler
-
Snap Drive Åsane:
Mekaniker
-
If Skadeforsikring:
Innkjøpsansvarlig
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Hadeland
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Grorud
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/PKK-kontrollør - BYD Oslo
-
Opplysningsrådet for veitrafikken AS:
Salgskonsulent
-
Tromsø Billakkering AS:
Bilskadereparatør
-
Bilplaneten AS:
Mekaniker / Teknisk leder
-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Kia på plass, dagen før dagen
Det er travelt å være biljournalist i Paris dagen før dagen. Det kan Winding-Sørensen skrive under på.
En av begivenhetene vår utsendte stakk innom kvelden før første pressedag, var avdukingen av Kias nye ceed-modeller. Som du ser av bildene fant seansen sted i en trang restaurant med meget luguber belysning.
Luguber er derimot ikke bilene som blir svært betydningsfulle, både for Kia og deres konkurrenter. I 2008, når produksjonen er i full sving, regner de med å selge 150.000 biler i året. Det skal gjøre Zilina-fabrikken til den mest produktive i Europa, med 100 biler pr ansatt pr år.
Til Norge kommer bilen i 5-dørs kombiutgave fra november, som stasjonsvogn fra september 07 og som 3-dørs sportskombi fra desember neste år.
Kia lover dynamiske kjøreegenskaper på nivå med Golf, Focus og 207. Om det holder stikk skal du få vite om ikke så lenge, for vi skal prøvekjøre bilen før jul.
Listen over tilgjengelig ekstrautstyr er lang, men det er ikke mange av konkurrentene som kan tilby hydrophobisk (vannavstøtende) glass. Og det er ingen andre som matcher Kias garantibetingelser – 7 år eller 150.000 kilometer. Hørte dere det, Mitsubishi?