-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
Kia på plass, dagen før dagen
Det er travelt å være biljournalist i Paris dagen før dagen. Det kan Winding-Sørensen skrive under på.
En av begivenhetene vår utsendte stakk innom kvelden før første pressedag, var avdukingen av Kias nye ceed-modeller. Som du ser av bildene fant seansen sted i en trang restaurant med meget luguber belysning.
Luguber er derimot ikke bilene som blir svært betydningsfulle, både for Kia og deres konkurrenter. I 2008, når produksjonen er i full sving, regner de med å selge 150.000 biler i året. Det skal gjøre Zilina-fabrikken til den mest produktive i Europa, med 100 biler pr ansatt pr år.
Til Norge kommer bilen i 5-dørs kombiutgave fra november, som stasjonsvogn fra september 07 og som 3-dørs sportskombi fra desember neste år.
Kia lover dynamiske kjøreegenskaper på nivå med Golf, Focus og 207. Om det holder stikk skal du få vite om ikke så lenge, for vi skal prøvekjøre bilen før jul.
Listen over tilgjengelig ekstrautstyr er lang, men det er ikke mange av konkurrentene som kan tilby hydrophobisk (vannavstøtende) glass. Og det er ingen andre som matcher Kias garantibetingelser – 7 år eller 150.000 kilometer. Hørte dere det, Mitsubishi?